تسنیم/ رئیس کل دادگستری فارس از آزادی ۲۰۴ زندانی در راستای اجرای دستور اخیر رئیس قوه قضاییه خبر داد.

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی، رئیس کل دادگستری فارس با بیان اینکه در راستای دستور اخیر رئیس قوه قضاییه پس از پیروزی تیم ملی فوتبال 204 زندانی از زندان‌های فارس آزاد شدند، اظهار کرد: از این تعداد 55 نفر از آزادشدگان اغتشاشگرانی هستند که در حوادث اخیر بازداشت شده بودند.
وی با بیان اینکه شرایط تعداد دیگری از بازداشت شدگان اخیر و همچنین زندانیان سایر جرایم نیز با دستور تخفیف مجازات و اعمال ارفاقات قانونی در حال تطبیق است، افزود: به زودی زمینه آزادی زندانیان دیگری نیز در همین راستا فراهم خواهد شد.
رئیس کل دادگستری فارس با تأکید بر اینکه عوامل اصلی، صحنه گردانان و لیدرهای تحریک کننده در اغتشاشات و همچنین آسیب زنندگان به اموال عمومی و خصوصی در بررسی پرونده‌ها مستثنی شده‌اند، گفت: پرونده افراد آزادشده مورد بررسی قرار گرفت و با صدور دستورات قضایی زمینه آزادی آنان فراهم و به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.
وی همچنین از آماده‌سازی پرونده تعداد دیگری از زندانیان مشمول عفو و معرفی به کمیسیون عفو مرکز خبر داد و با اشاره به دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری و نظارت مستمر قضات بر زندان‌ها و ملاقات با زندانیان بیان کرد: تلاش کرده‌ایم تا با استفاده از ظرفیت‌های قانونی افرادی را که مستحق ماندن در زندان نیستند آزاد کنیم.
موسوی همچنین از برخورد قاطع با مرتکبان جرایم خشن و مهم خبر داد و تصریح کرد: برخورد قاطع و قانونی با بهره‌گیری سایر زندانیان جرایم خُرد از تأسیسات قانونی و رهایی از زندان تعارضی ندارد و خط قرمز ما در دادگستری فارس برخورد قاطعانه با مجرمان حرفه‌ای و صیانت از حقوق خصوصی افراد است.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online