ایرنا/ کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بنا بر تحلیل مدل‌ها و نقشه های هواشناسی، با ورود امواج ناپایدار تراز میانی جو، دمای هوا از امروز در خراسان رضوی کاهش محسوسی می یابد.

زهرا عنایتی، کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی اظهار کرد: این سامانه از صبح امروز وارد خراسان رضوی شده است و با افزایش ابرناکی و وزش باد، علاوه بر کاهش دما موجب بارش‌های پراکنده به ویژه در نواحی شمالی خراسان رضوی می شود.
وی با بیان این که دمای فعلی مشهد ۱۲ درجه سلسیوس است، ادامه داد: هم‌اکنون جوی آرام و پایدار در مشهد مستقر است که این امر موجب افزایش آلایندگی‌ها و قرار گرفتن وضعیت کیفیت هوای استان در حالت هشدار شده است.
کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: طی شبانه‌روز گذشته فریمان و سرخس با بیشینه دمای هوای دو و ۲۷ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستان های خراسان رضوی بوده‌اند و طی همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی هشت تا ۲۳ درجه‌ای را به ثبت رسانده است.
عنایتی افزود: دمای هوای امروز مشهد نیز با میانگین کاهش پنج درجه‌ای نسبت به روز گذشته بین هفت تا ۱۷ درجه سلسیوس در نوسان خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود این روند کاهشی تا پایان هفته ادامه می‌یابد.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today