ایرنا/ مدیرعامل پالایشگاه آبادان گفت: پس از هشت سال وقفه، کمپرسور گازی جدید واحد ۱۰۰ این پالایشگاه عملیاتی شد و در مدار تولید قرار گرفت.

حکیم قیم، مدیرعامل پالایشگاه آبادان اظهار کرد: راه‌اندازی کمپرسور واحد ۱۰۰ که به دلیل تحریم های ظالمانه و مشکلات فرآیندی با هشت سال وقفه مواجه شده بود به دست توانمند متخصصان داخلی و با تکیه بر دانش کارکنان جهادگر پتروشیمی و پالایشگاه آبادان در جهت تولید و توسعه اشتغال منطقه، با رفع موانع موجود به مرحله راه اندازی رسید.
وی افزود: با افتتاح این پروژه، خوراک دریافتی پتروشیمی آبادان از پالایشگاه روزانه ۸۵ تن افزایش می‌یابد که این موضوع باعث می‌شود تا میزان پی وی سی تولیدی در پتروشیمی از ۸۵ تن در روز به ۱۸۰ تن افزایش پیدا کند ضمن اینکه این امر باعث کاهش بهای تمام شده اتیلن و افزایش تولید پی‌وی‌سی(pvc) خواهد شد موضوعی که می‌توان آن را یک جهش مهم در روند افزایش تولید و سوددهی پتروشیمی آبادان تحلیل کرد.
قیم از دیگر نکات با اهمیت راه اندازی این پروژه را جمع آوری میزان قابل توجهی از گازهای خروجی مشعل های پالایشگاه آبادان عنوان کرد و گفت: با این اقدام میزان زیادی از گازهای آلاینده این مشعل‌ها کاسته شده و باعث بهبود وضعیت آلایندگی این واحد صنعتی می شود.
مدیرعامل پالایشگاه آبادان افزود: اجرای این پروژه در شرایط سخت تحریم با شعار ما می‌توانیم را تداعی نموده و عزم راسخ صنعتگران نفت را در بی اثر کردن تحریم ها نشان می دهد.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan.today