خبرآنلاین/ معاون اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از آغاز داکینگ و تعمیرات زیرآبی و اساسی یدک‌کش‌های ثارالله و احد و شناور راهنمابر قیامِ هفت، بر روی سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی خبر داد.

محمدرضا پوررجبی، معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در تشریح آخرین وضعیت تعمیرات یدک‌کش و اسکله‌های شناورهای مسافری در اداره تعمیرات و نگهداری تجهیزات دریایی در بندر شهید رجایی اظهار کرد: یدک‌کش ثارالله متعلق به هرمزگان، یدک کش احد متعلق به استان خوزستان و شناور راهنمابر قیام نیز متعلق به اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر هفت فروند شناور در انواع مختلف در حال تعمیر است، ادامه داد: یدک‌کش ثارالله به طول ۳۰ متر و عرض ۹ متر برای انجام تعمیرات زیرآبی شامل خزه‌تراشی، ضخامت‌سنجی، تعویض نقاط خورده شده، تعمیرات شافت و پروانه و جایگزین کردن آندهای فرسوده از ۳۰ آبان بر روی سرسره تعمیراتی اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی مستقر و عملیات تعمیرات آن آغاز شد.
به گفته معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، قدرت سیستم رانش یدک‌کش ثارالله حدود 3 هزار اسب بخار با آبخور حدود ۳.۲۵ متر و طول یدک کش احد نیز ۲۶ متر، عرض ۸.۸ متر و آبخور حدود سه متر است.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today