بازتاب/ سرپرست راه و شهرسازی ایلام با بیان اینکه نهضت بزرگ در ساخت و ساز مسکن ارزان قیمت برای متقاضیان ایجاد شده است گفت: احداث شش هزار واحد نهضت مسکن ملی برای متقاضیان ایلامی در دستور کار است.

فرشاد دوستی، سرپرست راه و شهرسازی ایلام اظهار کرد: در استان ایلام با توجه به موقعیت جغرافیایی و توپوگرافی منطقه، تامین زمین مناسب با مشکلات و چالش‌هایی روبه‌رو است که آماده‌سازی و تسطیح این اراضی زمان‌بر و مستلزم هزینه‌هایی است.
وی افزود: یکی از اولویت‌های مهم دولت سیزدهم مبحث ساختمان‌سازی در قالب طرح نهضت ملی مسکن است و در این راستا اراضی ملی و دولتی احصا و برای این پروژه آماده‌سازی می‌شود.
سرپرست راه و شهرسازی ایلام یادآور شد: براساس ماده 10 قانون جهش تولید و ماده 6 قانون تامین مسکن زمین‌های مازاد دستگاه‌های دولتی باید براساس قانون در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار بگیرند.
دوستی تامین زمین را مهمترین چالش فراروی اجرای این طرح برشمرد و تاکید کرد: در برخی شهرستان‌ها نظیر ایلام، ایوان و آبدانان به ازای متقاضیان دریافت مسکن، زمین اندک، اما در شهرستان‌هایی چون مهران و دهلران زمین و متقاضی متناسب است و مشکل خاصی در این نقاط وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: مالکانی که منزل آنها در بافت فرسوده است نیز در قالب طرح ملی مسکن، در صورت تمایل زمین مسکونی خود را بازسازی کنند.


آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/