باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: از آب و بخش‌های مختلف رستوران‌های دانشگاه صنعتی اصفهان نمونه‌برداری شده، علاوه بر این از برخی از دانشجویان بیمار نیز نمونه‌های لازم تهیه شد.

سیدعلی محمد میبدی، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در توضیح دلایل مشکلات گوارشی به وجود آمده برای دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان، اظهار کرد: از شب چهارشنبه به همراه ۲ نفر از معاونین دانشگاه در مرکز بهداشت دانشگاه به صورت تمام وقت حاضر شدیم و سعی کردیم که همه تمهیدات و شیوه نامه های بهداشتی را در خوابگاه‌های دانشجویی اعمال کرده و تلاش‌مان را انجام دادیم تا دانشجویانی که دچار مسمومیت شده‌اند، سلامتی خودشان را باز یابند.
او با بیان اینکه برای بررسی دلایل این اتفاق با دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت اصفهان همکاری همه جانبه‌ای داشتیم، افزود: از آب و بخش‌های مختلف رستوران‌های موجود در دانشگاه نمونه‌برداری به عمل آمده است، علاوه بر این از برخی از دانشجویان بیمار نیز نمونه‌های لازم تهیه شد.
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد: خوشبختانه سلامت آب دانشگاه به تایید رسیده و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کشت‌های خاصی را به انجام داده که نتایج آن به زودی اعلام می‌شود.
او یادآور شد: در این مدت وزیر علوم جویای حال دانشجویان بیمار بودند و دستورات لازم برای پیگیری این موضوع را صادر کردند.

هنوز میکروب خاصی به عنوان عامل بیماری شناسایی نشده 
مسئول بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت استان اصفهان، در این رابطه گفت: برای بررسی دلایل این اتفاق از آب دانشگاه و بیماران نمونه‌برداری کردیم و تاکنون میکروب خاصی که بتوان آن را عامل بیماری در برخی از دانشجویان ذکر کرد، هنوز به دست نیامده است.
رضا فدایی افزود: برای بررسی‌های تکمیلی ویروسی نمونه‌هایی را به وزارت بهداشت فرستاده و منتظر نتایج آن هستیم و علاوه بر این نمونه‌گیری‌ها همچنان ادامه دارد.
مسئول بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت استان اصفهان تصریح کرد: آنچه مسلم است با همکاری دانشگاه صنعتی و بهبود شرایط بهداشتی در بین دانشجویان و رستوران‌های موجود در دانشگاه این مشکل رو به متوقف شدن است.
او خاطرنشان کرد: خوشبختانه علائم اکثر دانشجویان مبتلا خفیف بوده و در برخی موارد به دلیل دقت بیشتر به درمانگاه‌های اطراف دانشگاه اعزام شدند، اما خوشبختانه حال همه دانشجو‌های بیمار خوب است.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today