ایرنا/ رئیس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: ۹ نفر از بازداشت شدگان اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر در پی پیروزی تیم ملی و با دستور ریاست قوه قضاییه از زندان‌های استان آزاد شدند.

حجت الاسلام رضا براتی‌زاده، رئیس کل دادگستری خراسان شمالی اظهار کرد: با توجه به دستور اخیر رییس قوه قضائیه که به دنبال پیروزی تاریخی و غرورآفرین تیم ملی فوتبال ایران صادر شد، پرونده بازداشت شدگان اغتشاشات اخیر در استان مورد بررسی دوباره قرار گرفت که منجر به آزادی این تعداد از متهمان شد.
وی تصریح کرد: این متهمان آزاد شده به دلیل داشتن شرایط قانونی مشمول تخفیفات شدند اما عوامل اصلی، صحنه گردانان و مسببان اغتشاشات که دست به تخریب اموال عمومی، خصوصی و آسیب به آن زدند از مشمول دریافت این ارفاقات قانونی نیستند.
رئیس کل دادگستری خراسان شمالی افزود: پیش از این هم شمار قابل توجهی از بازداشت شدگان که قصور کم در اغتشاش داشته و دست به تخریب و خسارت به اموال عمومی نزده بودند، آزاد شدند.
وی خاطرنشان کرد: نزدیک به اتفاق دستگیر شدگان در اغتشاشات اخیر استان، جوانان کمتر از ۲۴ سال هستند و درصد بسیار اندکی از این افراد را دختران تشکیل می دهند که اکنون بخش زیادی از این افراد آزاد شده اند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today