مهر/ معاون دادگستری استان اردبیل گفت: تمهیدات لازم برای جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیر مجاز اراضی در استان اردبیل با جدیت اجرایی می‌شود.

جلال آفاقی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل اظهار کرد: تمهیدات لازم برای جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیر مجاز اراضی در استان اردبیل با جدیت اجرایی و در کمترین زمان ممکن با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.
وی با بیان اینکه باید تمام توان و تلاش خود را برای دستیابی به اهداف مورد نظر به کار بگیریم، افزود: حوزه اراضی و املاک به علت ارزش بالا همواره برای افراد سوداگر و قانون‌شکن و فرصت‌طلب، جذابیت داشته است که روش‌های اجرایی و بعضاً عدم شفافیت در ضوابط و ساز و کارها و نواقص متعدد موجب شده است زمینه‌های مختلفی برای بروز انواع مفاسد اقتصادی در این حوزه شکل بگیرد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل از راه‌اندازی سامانه مدیریت پنجره واحد از رونمایی این سامانه الکترونیکی تا پایان امسال خبر داد و گفت: پنجره واحد مدیریت زمین به عنوان یک راهکار کلیدی جهت پیشگیری و مقابله با زمین‌خواری و پیشگیری از تصرفات اراضی و تغییر کاربری غیر مجاز است.
آفاقی بیان کرد: این سامانه با استفاده از ظرفیت تصاویر ماهواره‌ای، هر گونه تغییر و تحول در عرصه زمین را به صورت هوشمند شناسایی و ضمن تطبیق با نقشه‌های موجود به سازمان متولی گزارش خواهد داد که سازمان مربوطه نیز موظف خواهد بود گزارش تغییر را در اسرع وقت پیگیری و نتیجه را مبنی بر مجاز یا غیر مجاز بودن در سامانه ثبت کند.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today