ایرنا/ مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: ۲۵۱ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق و ارز از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه در گمرک مهران کشف و توقیف شده است.

روح‌الله غلامی، مدیرکل گمرک استان ایلام اظهار کرد: این تعداد پرونده کشف شده در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶۲ درصد رشد را نشان می دهد.
به گفته وی، رشد ریالی پرونده های کشف شده قاچاق گمرک مهران در سال جاری ۲ هزار و ۷۱۶ درصد بوده است.
مدیرکل گمرک ایلام با بیان اینکه این کشفیات با همکاری سربازان گمنام امام زمان(عج) انجام شده است، یادآور شد: بیشتر کالاهای کشف شده در گمرک تجاری مهران در سال جاری دارو و تجهیزات پزشکی، بذر و آهن آلات بوده است.
غلامی بیان کرد: قاچاق کالا در مرز و گمرک مهران به طور معمول از داخل به خارج از کشور صورت می گیرد و تاکنون قاچاق کالا بیرون از مرز به داخل کشور نداشته ایم.
وی با اشاره به میزان صادرات کالا از مرز مهران در بازه زمانی هشت ماهه سپری شده از سال جاری اضافه کرد: این مدت یک میلیارد و ۸۹ میلیون دلار کالا از مرز مهران صادر شد که نسبت به دوره مشابه سال ماقبل از لحاظ ارزشی ۷۲ درصد و از نظر وزنی ۸۴ درصد رشد داشته است.
شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک ‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است که امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زوار با کشور همسایه تبدیل شده است.
روزانه به طور متوسط ۶۰۰ کامیون حامل کالای صادراتی و بازرگانی از مرز بین المللی مهران پس از تشریفات گمرکی به کشور عراق صادر می شود.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/