ایرنا/ مراسم جشن ازدواج به سبک اسلامی و اهدای ۳۱۳ سری جهیزیه به زوج های جوان عشایری و روستایی استان از سوی سپاه عشایر کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

سرهنگ حسن رضایی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایر کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این مراسم اظهار کرد: ۱۱ قلم جهیزیه با اعتبار بیش از ۵۰ میلیون تومان به ۵۰ نفر از نوعروسان روستایی و عشایری اهدا شد.
وی افزود: با توجه به سیاست های دولت در خصوص اهمیت موضوع ازدواج جوانان تلاش شده تا تسهیل‌گری در امور مربوط به ازدواج آسان انجام گیرد و برنامه اهدای جهیزیه به زوج‌های نیازمند دیگر، تا پایان سال ادامه دارد.
رضایی ابراز کرد: هدف از این مراسم ترویج فرهنگ‌ ازدواج به ویژه ازدواج آسان است که در بحث جهیزیه به نوعروسان عشایری و روستایی کمک شده است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایر کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: کمک به تشکیل زندگی زوج‌های جوان از بهترین کارهاست و در پی آن با افزایش حس مسئولیت برای تشکیل خانواده، اشتغال هم برای جوانان ایجاد می شود.
وی بر ضرورت برگزاری ازدواج‌های آسان توسط خانواده‌ها و زوج‌های جوان به عنوان یک اقدام خداپسندانه تاکید کرد و افزود: عده‌ای امروز دچار آداب و رسوم اشتباهی در امر ازدواج هستند که رغبت جوانان به ازدواج را کم کرده است.
رضایی ادامه داد: در اهدای این جهیزیه‌ها تلاش شد تا زوج‌های نیازمند در مناطق محروم استان از دیشموک تا زیلایی و دیگر مناطق به بهترین نحو شناسایی شوند.
عشایری به عنوان یک سبک سنتی حیات اجتماعی با وجود تمام سختی‌هایش هنوز هم جذابیت‌های خودش را دارد به طوری که در زمان حاضر ۱۲ درصد از جمعیت استان زاگرس‌نشین کهگیلویه‌وبویراحمد همچنان به این شیوه روزگار می‌گذرانند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today