باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی شورای شهر کرمانشاه گفت: در کنار شهربازی باید به فکر راه اندازی دیگر مراکز تفریحی مانند تله کابین باشیم. این پروژه اگر در کرمانشاه اجرایی شود قطعا در کنار ایجاد یک مرکز تفریحی برای مردم، برای جذب گردشگر در تاقبستان هم موثر خواهد بود.

احسان حیدریان، سخنگوی شورای شهر کرمانشاه با اشاره به مشکلات و موانع میراثی پروژه، اظهار کرد: در حال حاضر هرجای شهر را دست می‌گذاریم رد پای میراث فرهنگی است و همین انجام برخی پروژه‌ها از جمله تله کابین را سخت کرده است.
وی افزود: برای راه اندازی تله کابین تنها محل مناسب همین محل فعلی یعنی تاق بستان است، چرا که باید برای راه اندازی این پروژه ابتدا باید یک منظر و فضای زیبا داشته باشیم که بهترین منظر همین فضای تاقبستان است.
حیدریان ابراز امیدواری کرد با رفع هرچه سریعتر مشکلات و موانع میراثی این پروژه بتوان شاهد راه اندازی و بهره برداری از آن بود و تاکید کرد: هیچ نقطه دیگر شهر کرمانشاه بجز تاقبستان قابلیت اجرای این طرح را ندارد.
وی خاطرنشان کرد: قطعا اولویت در این زمینه بحث ثبت جهانی تاقبستان است و کسی با این امر مخالف نیست و اگر ثابت و محرز شود این پروژه مانع ثبت جهانی تاقبستان است، اجرای آن منتفی خواهد شد.
سخنگوی شورای شهر کرمانشاه از خیابان غذا به عنوان یک مرکز تفریحی دیگر یاد کرد و افزود: متاسفانه در خصوص مکان یابی خیابان غذای فعلی هیجان زده عمل شد و هم اکنون این محل با مشکلاتی بویژه در حوزه ترافیکی مواجه بوده و نیاز است که جابجا شود.
حیدریان گفت: کلانشهر کرمانشاه با توجه به وسعتش نیاز دارد که دو یا سه خیابان غذای دیگر در آن راه اندازی شود، اما اصل مهم در این زمینه مکان یابی درست است.
عضو شورای شهر کرمانشاه از پارک بانوان هم به عنوان محل دیگر تفریحی در شهر یاد کرد و افزود: احداث چنین پارک‌هایی برای تفریح بانوان بسیار حائز اهمیت است و باید در هر منطقه یک پارک جهت راحتی بانوان احداث شود.
حیدریان گفت: جمعیت یک میلیون نفری کلانشهر کرمانشاه نیاز به تفریح و سرگرمی دارند و انتظار ما هم از مسئولین و شهردار کرمانشاه این است که راه اندازی مراکز تفریحی را جزو اولویت‌های کاری خود قرار دهند .

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today