باشگاه خبرنگاران/ معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم گفت: زمان بهره‌برداری از پروژه مترو مشخص نیست و نمی‌توانیم زمان خاصی را برای آن پیش‌بینی کنیم.

سیدابوالفضل اسماعیلی، معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم اظهار کرد: امروز شهر قم بعد از سال‌ها به یک کلان‌شهر توسعه‌یافته تبدیل‌شده و مسیر توسعه را با همه مشکلات اقتصادی جامعه و کشور به‌خوبی طی می‌کند و تغییرات در شهر محسوس است.
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم تعریف و نظارت درست و دقیق بر پروژه‌ها را یکی از عوامل موفقیت در توسعه شهر دانست و افزود: در شهرداری قم به‌صورت ماهیانه و با حضور شهردار و معاونین و مدیران مناطق تمام پروژه‌ها و پیشرفت آن‌ها با جزئیات بررسی‌شده و برای حل چالش‌های هر پروژه برنامه‌ریزی می‌شود.
معاون برنامه‌ریزی و سرمایه انسانی شهرداری قم، پروژه‌های حوزه حمل‌ونقل را موردبررسی قرارداد و تصریح کرد: در شهرداری قم بخشی از کلان پروژه‌ها در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک برنامه‌ریزی می‌شود و یکی از مهم‌ترین پروژه‌های شهر اجرای مترو است.
او ادامه داد: این پروژه با توجه به شرایط اقتصادی و منابع مالی دولتی به نسبت شرایط پیشرفت خوبی داشته و در فاز نخست آن کامل شده و نیاز‌ها را برطرف می‌کند، اما باوجود تحریم‌ها مشکل واگن‌ها حل‌نشده و مدیران شهر قم در تلاش برای حل این معضل هستند.
اسماعیلی تأکید کرد: تأمین واگن مترو از حوزه اختیارات و توان شهرداری خارج بوده و باید منتظر حل این مشکل توسط دستگاه‌های بالادستی باشیم و چنین پروژه‌هایی نیاز به منابع و حمایت ملی دارد.
او به پیشرفت مترو در بخش سازه نیز اشاره کرد و گفت: زمان بهره‌برداری پروژه مشخص نیست و نمی‌توانیم زمانی را برای آن پیش‌بینی کنیم، اما مدیریت شهری تلاش می‌کند این مشکل را حل کرده و مذاکراتی نیز با شرکت‌های خارجی در حال انجام است.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday