ایرنا/ رئیس آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۴ درصد مدارس عشایری این استان معادل ۵۲ واحد آموزشی سرویس بهداشتی ندارند.

علی رحیمی، رئیس آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: علاوه بر آن، بیش از ۱۱ کانکس برای دانش آموزان این مدارس مورد نیاز است که برخی از این مدارس زیر ۱۰ نفر دانش آموزان دارند.
وی تصریح کرد: بیش از ۶ میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال برای ساخت و خرید این تعداد کانکس نیاز است.
رحیمی بیان کرد: ۲۱۶ مدرسه عشایری در استان وجود دارد که ۱۰۸ مدرسه به علت تراکم پایین جمعیت به‌صورت کانکس و چادری(سیار) و مابقی ساختمان آموزشی دارند.
رئیس آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: از ۱۰۸ مدرسه غیر ساختمانی مناطق عشایری نیز ۶۶ مدرسه در چادر و ۴۲ مدرسه در کانکس های که اکثرا اهدایی از سوی خیرین هستند دایر است.
وی تصریح کرد: بیش از ۲۷۶ دانش آموز در مدارس کانکسی این استان در سال تحصیلی جدید به علم آموزشی مشغول شدند.
رحیمی با بیان اینکه به‌زودی شاهد اتفاقات خوبی در زمینه فضا و تجهیزات در مدارس عشایر خواهیم بود، افزود: تعداد مدارس عشایری دارای قدمت بالا و واحدهای آموزشی ثابت بدون سرویس بهداشتی در مناطق عشایری استان شناسایی شده که نسبت به رفع این مشکلات اقدام خواهد شد.
رئیس آموزش و پرورش عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: معلمان عشایری به دلیل سخت گذر بودن و پراکندگی مناطق عشایری برای ایاب و ذهاب با مشکل مواجه هستند.
وی اظهار کرد: بیش از ۵۳۰ کادر آموزشی و اداری کار آموزش سه هزار و ۷۱۱ دانش آموز عشایری را در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ برعهده دارند.
رحیمی ابراز کرد: این دانش آموزان به‌صورت ثابت، نیمه ثابت و سیار زیر پوشش آموزش‌های تحصیلی در مقطع ابتدایی این اداره کل قرار گرفته اند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today