باشگاه خبرنگاران/ قیمت مرغ به دلیل کاهش ۳۰ درصدی تقاضا به کمتر از نرخ مصوب رسیده است.

قیمت مرغ پس از اصلاح ارز ترجیحی به ۵۹ هزار و ۵۰۰ تومان رسید و مدتی بعد با انتقاد تولید کنندگان هر کیلوگرم ۶۳ هزار تومان مصوب شد، اما این نرخ در بازه‌های زمانی متفاوت با تغییر عرضه و تقاضا دستخوش تغییر شد و گاهی بالاتر از نرخ مصوب و گاهی پایین‌تر از نرخ به دست مصرف کنندگان می‌رسید.
کامران هاشمی رئیس اتحادیه مرغ و تخم‌مرغ مرکز مازندران گفت: قیمت هر کیلوگرم مرغ در بازار مازندران پایین‌تر از نرخ مصوب است و هر کیلوگرم ۵۴ هزار تومان دست مصرف کننده می‌رسد.
او افزود: نرخ فعلی مرغ ۹ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب است.
رئیس اتحادیه مرغ و تخم‌مرغ مرکز مازندران، کاهش ۳۰ درصدی تقاضا در بازار مرغ، افزایش جوجه ریزی در مازندران و افزایش عرضه مرغ‌های منجمد را عامل کاهش قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و ادامه داد: مشکلی در تولید و عرضه مرغ در استان وجود ندارد و بازار شرایط مطلوبی دارد.
بر اساس گزارش جهاد کشاورزی روزانه ۳۰۰ تن مرغ در مازندران مصرف می‌شود.
رئیس اتحادیه مرغ و تخم‌مرغ مرکز مازندران در خصوص قیمت تخم مرغ نیز گفت: قیمت هر شانه تخم مرغ در بازار مازندران با افزایش ۵ هزار تومانی به ۹۵ هزار تومان رسیده است.
او افزود: تقاضا برای مصرف تخم مرغ افزایش داشته سبب برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا شده است که پیش بینی می‌شود با توجه به افزایش تولید و ذخیره‌سازی، بازار دوباره آرام بگیرد.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today