ایرنا/ سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی آمارهای مربوط به فوتی‌های ناشی از گازگرفتگی و استنشاق مونوکسیدکربن در این استان را تکان‌دهنده و نگران‌کننده خواند.

احمد موقری، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی درگذشت تعداد ۲۸ نفر از مردم استان بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن از ابتدای امسال تاکنون را ناگوار، جبران ناپذیر و دور از انتظار دانست و بر نظارت سازمان های متولی در خصوص تولید قطعات و لوازم استاندارد وسایل گازسوز تاکید کرد.
وی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص رعایت مسایل ایمنی در نصب و استفاده از وسایل گازسوز، عنوان کرد: باید اذعان کرد وضعیت مسمومیت ها و فوتی های ناشی از گاز گرفتگی در آذربایجان شرقی نامطلوب بوده و با شروع فصل سرما میزان آسیب پذیری در این خصوص بیشتر خواهد بود.
موقری حمایت از قشر نیازمند و آسیب پذیر جامعه به خصوص در مراکز حاشیه ای شهرهای بزرگ مثل تبریز و نیز مناطق روستایی را از جمله اقدامات فوری برای کاهش تلفات در زمینه گازگرفتگی دانست و اظهار کرد: در این راستا باید نهادهای فرهنگی و ادارات مسئول نسبت به توسعه و ترویج اطلاع رسانی اقدام کنند.
وی ادامه داد: شرکت گاز آذربایجان شرقی ملزم است با همکاری سایر دستگاه های مربوطه نسبت به شروع و انجام بازرسی دوره ای از منازلی که ۳۰ سال از زمان نصب کنتور و لوله کشی آن سپری شده است، انجام داده، از آنها پایان کار اخذ کرده و تذکرات لازم جهت تعویض لوله های گاز و سایر تجهیزات منصوبه را ابلاغ کند.
موقری اضافه کرد: در زمان بیمه کردن ساختمان ها یا کارگاه ها، تأییدیه اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی، سازمان نظام مهندسی و شرکت گاز استان لازم و ضروری است.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today