باشگاه خبرنگاران/ شهردار اردبیل گفت: کارخانه تولید پازل شهرداری اردبیل بعد از ۶ سال تعطیلی دوباره به چرخه تولید بازگشت.

محمود صفری، شهردار اردبیل بیان کرد: امسال با شروع فعالیت این کارخانه ۱۰ هزار مترمربع پازل تولید و بیش از ۱۰ میلیارد ریال در هزینه‌های شهرداری در خرید پازل صرفه‌جویی شده است.
شهردار اردبیل با بیان اینکه در این کارخانه، موانع بتنی موسوم به نیوجرسی نیز تولید می‌شود، می گوید: با آغاز به‌کار این کارخانه مشکلی جهت تهیه پازل مورد نیاز شهرداری‌ وجود ندارد.
او با اشاره به اجرای طرح‌های مشارکتی در اردبیل گفت: فاز سه بازار خشکبار با سهم ۵۵ درصدی شهرداری، ساختمان تجاری و مسکونی کوثر با سهم ۳۰ درصدی و خدمات رفاهی و تجاری و پمپ بنزین با سهم ۵۵ درصدی در دست اجرا است.
صفری از ساماندهی و بهسازی هشت کیلومتر از شاخه اصلی رودخانه نوران چایی حدفاصل آرامستان بهشت زهرا تا شیخ‌کلخوران خبر داد و می گوید: این طرح از سال‌های گذشته راکد بود و امسال تلاش شد با فعال‌سازی آن گامی برای توسعه شهر در محلات ۱۳ گانه و بویژه مناطق محروم شهر اردبیل برداشته شود.
شهردار اردبیل گفت: ساماندهی این رودخانه اقدامی جهت جلوگیری از ورود فاضلاب شهری و از بین رفتن بوی نامطبوعی است که اهالی را به شدت اذیت می‌کرد، بنابراین با اتخاذ تمهیدات لازم تلاش می‌شود، عملیات اجرایی این طرح تا پایان سال آینده به اتمام برسد.
صفری روند اجرایی پل نیایش اردبیل را مطلوب اریابی کرد و می گوید: عملیات عمرانی پل نیایش به‌صورت شبانه‌روزی ادامه دارد و پیش بینی شده این پل تا پایان سال تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
شهردار اردبیل با اشاره به تعریض و ساماندهی خیابان ولیعصر اردبیل گفت: فاز اول ساماندهی خیابان ولیعصر در سال جاری و فاز دوم آن هم در سال آینده با اعتبار بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال اجرا می‌شود.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today