صدا و سیما/ رئیس بیمارستان آیت‌الله کاشانی شهرکرد از مراجعه ۲۶ نفر با علائم مسمومیت استفاده از مشروبات الکلی در سه روز گذشته به این بیمارستان خبر داد.

رسول رحیمی، رئیس بیمارستان آیت‌الله کاشانی شهرکرد اظهار کرد: مراجعین گروه سنی بین ۱۵ تا ۲۵ داشته اندکه متاسفانه یکی از آنان قبل از رسیدن به بیمارستان دریافت خدمات پزشکی درمسیرجان باخت. 
وی افزود: از آنجایی که مسمومیت این افراد استفاده از الکل میتل یا الکل چوب تشخیص داده شده است دیالیز اولین عملیات درمانی برای نجات جان مصدومان بود انجام شد که به جز یک نفر که در بخش مراقبت‌های ویژه است بقیه بیماران به بخش‌های داخلی منتقل شده اند.
وی گفت: در سه روز گذشته، بخش دیالیز بیمارستان کاشانی و هاجر شهرکرد و کادر درمان این مراکز فشار کاری شدیدی را متحمل شدند.
خرم، رئیس بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان آیت الله کاشانی نیز تصریح کرد: حال یکی از بیماران بستری دراین بخش وخیم است.
رمضان نژاد، متخصص بیماری‌های ناشی از مسمومیت نیز ابراز کرد: متاسفانه با استفاده از الکل سمی متیل چشم، کلیه و قلب و عروق سریعا درگیرو تعلل درد رمان مرگ و در صورت نجات از مرگ کوری غیر قابل برگشت را به همراه دارد.
علی محمدی، دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان نیز ضمن تایید این حادثه از پیگیری‌ها برای دستگیری توزیع کنندگان این مشروبات خبر داد.
محمدی بیان کرد: پس از اطلاع رسانی اورژانس بیمارستان کاشانی ماموران قضایی و امنیتی وارد عمل شدند و در بررسی‌های اولیه دو نفر دستگیر شدند که پیگیری‌ها همچنان ادامه دارد.
ازآنجایی که میزان توزیع این مشروبات الکلی در استان ازابهامات است کادردرمان استان نسبت به مصرف هرگونه مشروبات الکلی هشدار جدی داد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday