تسنیم/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سه پروژه با هدف آبیاری ۴۲۰ هکتار با اعتبار مورد نیاز ۱۹۰ میلیارد تومان در دست اجرا است.

سیدعلی معتمدی‌پور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: اجرای آبیاری قطره‌ای باغات حمزه خانی کاکان از توابع شهرستان بویراحمد به میزان 200 هکتار با اعتبار مورد نیاز 80 میلیارد تومان از جمله این پروژه‌ها است.
وی عنوان کرد: اجرای آبیاری قطره‌ای باغات روستای اسپر گچساران به میزان 70 هکتار با 35 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز و اجرای آبیاری بارانی و قطره‌ای اراضی سمرون شهرستان دنا به میزان 150 هکتار با اعتبار مورد نیاز 75 میلیارد تومانی از دیگر پروژه‌ها است.
معتمدی‌پور ابراز کرد: سال 97 و 98 به ترتیب 311 و 480 میلیارد ریال اعتبار برای این مهم اختصاص یافت که به ترتیب 188 و 413 میلیارد ریال از آن تخصیص داده شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای سامانه های نوین آبیاری علاوه بر بالا رفتن راندمان بخش کشاورزی و افزایش محصول می‌تواند سبب استفاده بهینه از نعمت خدادادی آب نیز شود.
معتمدی‌پور با تاکید بر اینکه دغدغه توسعه بخش کشاورزی و رفع مشکلات کشاورزان را داریم، افزود: برای اجرای طرح آبیاری نوین 85 درصد هزینه بر عهده دولت و 15 درصد بر عهده کشاورز است.
وی خاطرنشان کرد: باتوجه به هدر رفت آب در نحوه انتقال و توزیع در انهار و مزارع و سوء مدیریت در آبیاری، راندمان آبیاری به روش سنتی بین 25 الی 40 درصد است که می توان با استفاده از روش آبیاری بارانی و قطره ای راندمان مذکور را به میزان 70 الی 90 درصد افزایش و ارتقا داد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today