باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کیش گفت: ایجاد پیست گردشگری موتورسیکلت‌های شارژی در طرح سامان‌دهی سواحل به عنوان یک ظرفیت توریستی مصوب شده است.

سرهنگ مهدی توانگر، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کیش اظهار کرد: ساماندهی بهره مندی از موتورسیکلت های شارژی در راستای فعالیت قانونی آنها از سال گذشته در چند مرحله در دستور کار قرار گرفت.
او گفت: پلاک گذاری اولین گام این ساماندهی بود که از آذر سال گذشته تا کنون بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ دستگاه که شامل حدود ۹۵ درصد از دستگاه های موجود انجام شده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کیش گفت: استفاده از گواهینامه، کلاه ایمنی و بیمه شخص ثالث نیز دیگر محورهای این ساماندهی بود که با ارائه راهکارهای مختلف هم اکنون بسیاری از رانندگان موتور از این امکانات استفاده می کنند.
توانگر با بیان اینکه فرهنگسازی برای افزایش استفاده از گواهینامه، کلاه ایمنی و بیمه شخص ثالث نیز در دستور کار این پلیس با همکاری سایر ارگان ها قرار دارد گفت: ایجاد پیست گردشگری موتور سیکلت ها یکی دیگر از محورهای طرح ساماندهی این وسیله نقلیه است.
او گفت: این اولویت با هدف تفکیک ظرفیت گردشگری و استفاده شخصی کیشوندان و مسافران در دستور کار قرار گرفته است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کیش گفت: قرار است این پیست در حد فاصل بین کلبه هور و ساحل سیمرغ جزیره ایجاد شود که به عنوان یکی از بخش های طرح ساماندهی سواحل از سوی سازمان منطقه آزاد کیش مورد پذیرش قرار گرفته است.
او با بیان اینکه سال گذشته موتورسیکلت ها در ۳۰ درصد تصادفات نقش داشتند اما امروز با انجام اقدامات مختلف به ۱۲ درصد کاهش یافته است گفت: با تحقق تمام اهداف طرح سامان دهی موتور سیکلت ها نقش این دستگاه به حداقل ممکن می رسد.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today