پلیس فتا/ رئیس پلیس فتای هرمزگان از شناسایی فردی که با ایجاد سایت ارز دیجیتال اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می نمود، خبر داد.

احسان بهمنی، رئیس پلیس فتای هرمزگان اظهار کرد: با مراجعه چند تن از شهروندان به این پلیس‌ مبنی بر سرقت موجودی کیف پول الکترونیکی آن‌ها، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: شاکیان در اظهارات خود عنوان کردند مدتی قبل به‌قصد سرمایه گذاری و کسب سود اقدام به خرید ارز دیجیتال نمودند ولی پس از مدتی متوجه ‏به سرقت رفتن موجودی حسابشان شدند.‏
این مقام مسئول بیان کرد: با توجه به حساسیت پرونده، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت که با اقدامات فنی و بررسی‌های اولیه مستندات دیجیتالی ارائه شده و انجام اقدامات تخصصی، فرد مورد نظر مورد شناسایی قرار گرفت.
وی افزود: با اقدامات صورت گرفته محل اختفای متهم شناسایی شد که با توجه به اینکه در یکی از استان‌های دیگر مشغول فعالیت بوده به صورت نیابتی با کسب مجوز قضایی دستگیر شد.
رئیس پلیس فتای هرمزگان گفت: متهم ابتدا منکر بزه ارتکابی شد ولی با مواجه با مستندات موجود لب به اعتراف گشود و اعلام کرد با ایجاد سایت و دریافت سرمایه اولیه از سرمایه‌گذار و پرداخت سود زیاد در طی یک و دو ماهه اول و جلب اعتماد شکات به پرداخت سرمایه بیشتر اقدام نموده و سپس به‌صورت ناگهانی سایت را از دسترس خارج نموده و کلیه وجوه را برداشت کرده و شکات با بسته شدن سایت متوجه به سرقت رفتن سرمایه و خالی شدن کیف پول خود می‌شدند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today