صدا و سیما/ مدیرعامل شرکت گاز استان البرز گفت: میانگین مصرف گاز هر البرزی ۳.۵ تا چهار برابر استاندارد‌های جهانی است.

سید رضا غفاریان، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با اعلام این خبر اظهار کرد: روشن شدن وسایل گرمایشی در فصول سرد سال اغلب باعث ایجاد ناترازی در میزان تولید و مصرف گاز می‌شود.
وی گفت: برای مدیریت این وضعیت، ممکن است حاکمیت مجوز استفاده از سوخت مازوت در برخی از نیروگاه‌ها مثل منتظر قائم را در بازه مشخصی صادر کند.
غفاریان افزود: در بحث تأمین گاز، اولویت اصلی شرکت ملی گاز، رفع نیاز مشترکین خانگی است و در صورت کمبود گاز ممکن است محدودیت‌هایی برای واحد‌های تولیدی و صنعتی اعمال شود.
وی توضیح داد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، خوشبختانه تا پایان زمستان هیچ مشکلی در تأمین گاز مشترکین خانگی نخواهیم داشت و تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شده است؛ البته این به آن معنا نیست که مشترکین این بخش به هر نحوی که دوست دارند گاز مصرف کنند بلکه ضروری است مدیریت مصرف را در اولویت قرار دهند.
این مسئول تاکید کرد: مردم باید بدانند به هر میزان که در مصرف گاز مدیریت داشته باشند، چراغ کمتری از بخش صنعت خاموش می‌شود.
غفاریان اضافه کرد: با توجه به اینکه کشور‌های اطراف گاز ما را با قیمت بالایی خریداری می‌کنند و در کنار آن، امکان تولید محصولات پتروشیمی متنوع از این انرژی خدادادی وجود دارد، صرفه جویی در میزان مصرف شرایط ارزآوری بیشتر، افزایش درآمد ملی و بالا رفتن سطح رفاه مردم را در پی دارد.
وی گفت: هر مشترک حتی اگر ۱۰ درصد در مصرف روزانه خود صرفه جویی داشته باشد می‌توانیم امیدوار باشیم که تعداد بیشتری از واحد‌های صنعتی و تولیدی بتوانند بدون قطعی گاز زمستان را سپری کنند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday