صدا و سیما/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: تاکنون خسارت جانی یا مصدومیتی از زمین‌لرزه پنج و هفت دهم ریشتر بندرلنگه گزارش نشده و تیم‌های اعزامی در حال ارزیابی منطقه هستند.

مهرداد حسن‌زاده، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان ابراز کرد: سه تیم ارزیاب به مناطق متاثر از زمین لرزه در شهرستان بندرلنگه اعزام شده اند و دو تیم نیز در شهرستان قشم به مناطق متاثر از زمین لرزه اعزام شده اند که خسارتی از تخریب منازل و بناها نیز گزارش نشده است.
وی افزود: قطعی برق مناطق متاثر از زمین لرزه در بخش مهران شهرستان بندرلنگه نیز در حال علت یابی است و تا ساعات آینده به طور کامل رفع می شود.
حسن زاده گفت: یک باند مسدودشده مسیر بندرخمیر به بندرلنگه نیز با اعزام دو دستگاه لودر تیم های راهداری و پاک سازی جاده در محدوده ریزش کوه بازگشایی می شود.
مختار سلحشور، مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان نیز عنوان کرد: در بررسی مناطق زلزله زده تاکنون خسارت جانی گزارش نشده است.
براساس اعلام مرکز لرزه نگاری کشور، کانون این زمین لرزه در ۳۴ کیلومتری بندرکنگ و ۴۱ کیلومتری بندرلنگه در عمق ۱۶ کیلومتری زمین بود.  
این زمین لرزه در ساعت ۱۸ و ۴۷ دقیقه امشب رخ داد که در شهرستان‌های بندرعباس، بندرخمیر، بستک، میناب و بخش کیش نیز احساس شد.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today