ایرنا/ مدیرکل بهداشت و درمان کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: حدود یک هزار بیمار خاص و صعب العلاج نیازمند در استان ایلام شناسایی شده است.

مجتبی احمدلو، مدیرکل بهداشت و درمان کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور در حاشیه انعقاد تفاهم نامه همکاری بین هلال احمر و کمیته امداد استان ایلام، اظهار کرد: از این تعداد ۹۰ بیمار خاص، ۲۷۰ بیمار سرطانی و ۶۰۰ بیمار زمین گیر بوده که نیازمند خدمات درمانی ویژه و ضروری هستند.
وی یادآور شد: ارائه خدمات با کیفیت و ضروری از ویژگی های خدمات هلال احمر بوده که قشر نیازمند جامعه در طول سال در مناسبت های خاص از این خدمات برخوردار می شوند.
مدیرکل بهداشت و درمان کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور اظهار کرد: برای کمک درمانی ویژه به بیماران صعب العلاج توسط بیمه سلامت صندوقی تأسیس شده که امیدواریم در آینده بخشی از مشکلات درمانی مددجویان امداد را برطرف کند.
احمدلو با اشاره به اینکه اعتبارات جاری امداد جوابگوی حجم زیاد نیازها و مشکلات درمانی مددجویان نیست، گفت: در این زمینه نیازمند مشارکت دستگاه های خدمات رسان هستیم.
وی تصریح کرد: اولویت امداد این است که بجای کمک نقدی به بیماران نیازمند، با مشارکت دستگاه های دیگر تجهیزات و خدمات درمانی به افراد نیازمند خدمات درمانی ارایه شود.
مدیرکل بهداشت و درمان کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با اشاره به ظرفیت‌هایی که هلال احمر در زمینه های امداد و نجات دارد، گفت: انتظار داریم در ارائه این آموزش ها به مددکاران کمیته امداد همکاری شود.
رضا طاهری، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان نیز در این نشست ابراز کرد: هلال احمر در مناسبت‌های گوناگون در خدمت به قشر نیازمند جامعه همراه کمیته امداد بوده است.
طاهری تصریح کرد: نیاز درمانی از مهم ترین نیازهای قشر مددجو بوده و رفع این نیازها مستلزم مشارکت دستگاه های دیگر است.
وی ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه ای که امروز بین کمیته امداد و هلال احمر امضا شد، همکاری های بیشتر و موثرتری بین این دو دستگاه در راستای خدمت به محرومان جامعه انجام می شود.
غلامرضا علی محمدی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام نیز در این نشست عنوان کرد: هلال احمر و کمیته امداد اهداف مشترکی در زمینه خدمت رسانی به محرومین دارند و در این زمینه هماهنگی و همکاری خوبی بین این دو نهاد وجود دارد.
علی محمدی ادامه داد: با توجه به اینکه درمان و سلامت از ضروری ترین درخواست‌ها و مشکلات نیازمندان است، تلاش میکنیم با توجه به امکانات موجود همکاری خوبی با این نهاد داشته باشیم.
وی تصریح کرد: هلال احمر استان با توجه به تجربیات و امکاناتی که دارد آمادگی دارد آموزش ها و تجربیات خود را خصوصاً در زمینه امداد و نجات در اختیار مددکاران کمیته امداد قرار دهد.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/