صدا و سیما/ مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: در یک سال اخیر ۵۰ طرح ورزشی در استان به بهره‌برداری رسیده است.

حمید بنی تمیم، مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان اظهار کرد: خوزستان همیشه پرچمدار افتخارآفرینی در میادین مختلف از جمله المپیک، آسیایی، جهانی و بین المللی بوده است. 
وی به تجلیل از ۸۳ ورزشکار در ۲۰ رشته ورزشی اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون، میزان مدال‌آوری ورزشکاران خوزستانی در مسابقات جهانی نسبت به پارسال حدود ۲۷ درصد رشد نشان می‌دهد.
بنی تمیم ادامه داد: در یکسال اخیر ۵۰ طرح ورزشی را به بهره‌برداری رساندیم و براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، ۹ طرح ورزشی دیگر را از طریق ماده ۲۷ به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم تا برای ۵۰ نفر ایجاد اشتغال شود، ضمن اینکه یک هزار میلیارد ریال از طریق بخش خصوصی به ورزش خوزستان تزریق خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان اضافه کرد: با همت و کار شبانه روزی در اداره کل ورزش و جوانان خوزستان و شهرستان‌ها و همچنین توجه ویژه به نقاط محروم استان، موفق شدیم ۶ استخر سرپوشیده در شهرستان‌های هندیجان، رامشیر، باغملک، شوش، صفی آباد دزفول و سوسنگرد را که نیمه فعال رها شده بودند را مجدد فعال کنیم.
وی بیان کرد: همچنین استخر‌هایی همچون کوی طلاب در اهواز، دو استخر در شوشتر، استخر شادگان و گتوند را مجدد به چرخه خدمات‌دهی برگردانیم.
بنی تمیم گفت: از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه توانستیم ۱۵ روکش چمن مصنوعی در شهر‌های مختلف استان نصب کنیم و امروز تعداد چمن‌های مصنوعی در استان به ۶۵ مورد رسیده است، البته این آمار به جز زمین‌های چمن مصنوعی است که توسط شهرداری‌ها و ارگان‌ها آماده شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان افزود: استان خوزستان از ظرفیت‌های اشتغال‌زایی بالایی برخوردار است و ارگان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی موجود در استان می‌توانند قهرمانان ورزشی را جذب کنند، برای تحقق این موضوع نیاز به کمک معاون اقتصادی استاندار داریم.
وی ادامه داد: طبق مصوبه شورای ورزش مقرر شد از ظرفیت شرکت‌های استان در تیم‌داری استفاده شود که امیدواریم این موضوع نهایی شود.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan.today