ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: آزمایش ۱۵۶ نفر از بیماران مشکوک به آنفلوآنزا مثبت شد که از این پنج نفر فوت کردند.

حسین شیبانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اظهار کرد: تاکنون ۶۳۷ بیمار مشکوک به آنفلوآنزا در بیمارستان‌های شاهرود و میامی بستری شدند.
وی با اشاره به اینکه در کنار کرونا همچنان بیماری‌های ویروسی چون آنفلوآنزا شهروندان را تهدید می‌کند، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۱۹ بیمار با علایم مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های شاهرود بستری شدند که از این تعداد آزمایش ۲۳۰ نفر مثبت اعلام شد.
شیبانی با بیان اینکه هنوز تا ریشه‌کنی کامل کرونا فاصله داریم، تصریح کرد: از آغاز همه‌گیری کرونا این دانشگاه با همکاری سازمان‌های دیگر در راستای کنترل و واکسیناسیون اقدام‌های اساسی انجام داده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در خصوص پوشش واکسیناسیون شهروندان در شهرستان‌های شاهرود و میامی گفت: ۸۵ درصد نوبت نخست، ۷۷.۵ درصد نوبت دوم، ۳۸.۵ درصد نوبت سوم و فقط پنج درصد نوبت چهارم واکسیناسیون را تزریق کرده‌اند.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون هفت هزار و ۶۰۳ نمونه‌گیری سرپایی از بیماران مشکوک به کرونا گرفته شد، ادامه داد: از این تعداد پاسخ آزمایش دو هزار و ۹۳ نفر مثبت شد.
شیبانی با اشاره به اینکه در آبان ماه ۹۰ بیمار کرونایی در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری شدند، افزود: پاسخ آزمایش دو مورد از این بیماران مثبت اعلام شد.
وی با بیان اینکه نسبت نیروی پرستار به تخت در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود یک است، تصریح کرد: استاندارد کشوری این شاخص بیش از ۱.۳ پرستار است، پرستاران در مراکز درمانی زیر مجموعه این دانشگاه نسبت به تخت با تعداد کمتری، همان وظیفه را انجام می‌دهند که این امر نشان از ایثار این قشر دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به اینکه دو موضوع سلامت و امنیت برای زندگی انسان‌ها بسیار با اهمیت است، افزود: مسئولان شهرستان شاهرود با تمام توان در موضوع سلامت و برقراری امنیت همواره پیشگام بوده‌اند.
شیبانی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی در شرایط مناسبی است، اعلام کرد: با وجود اینکه در دو سال گذشته این دانشگاه از نظر وضعیت مالی شرایط خوبی نداشت، اما هم اکنون از لحاظ امکانات و تدابیر پزشکی در مرحله قابل‌قبولی قرار دارد.
وی از تجهیز تمامی مراکز درمانی این شهرستان به سامانه دوراپزشکی خبر داد و اظهار کرد: تجهیز مراکز درمانی شهرستان‌های شاهرود و میامی به این سامانه باعث می‌شود تا بیماران از نقاط دورافتاده از مرکز شهرستان‌ها مانند کالپوش، زمان‌آباد و احمدآباد در زمینه‌های اندازه‌گیری فشار خون، قند، بیماری‌های پوستی و قلبی به آسانی از مشاوره پزشکی به‌صورت برخط استفاده کنند و این امر برای بیماران راه دور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today