مهر/ فرماندار دماوند از تخریب ۲۰۰ بنای غیرمجاز در سیدآباد این شهرستان خبر داد و گفت: با این اقدام ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی آزادسازی شده است.

رضا طاهرخانی، فرماندار دماوند با اشاره به اینکه ساخت و سازهای غیرمجاز از مهم‌ترین عوامل به وجود آورنده خسارات سنگین به هنگام وقوع مخاطرات طبیعی محسوب می‌شوند، اظهار کرد: در این زمینه هیچ مماشاتی نداریم و به طور جد با پدیده ساخت و سازهای غیرمجاز مقابله می‌کنیم.
طاهرخانی افزود: در راستای حفظ اراضی کشاورزی و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز صبح روز گذشته به منظور اجرای تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و حفظ و حراست از اراضی کشاورزی حکم تخریب در روستای سیدآباد به اجرا درآمد.
وی گفت: این حکم با دستور قضایی در منطقه سیدآباد با حضور مأموران گشت امور اراضی جهاد کشاورزی شهرستان دماوند انجام و طی آن بیش از ۲۰۰ مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی تخریب شد.
وی عنوان کرد: در این تغییر کاربری‌های غیرمجاز دیوارکشی‌ها و ۱۵ فقره بنای کامل و نیمه‌کاره تخریب شد و در این عملیات در مجموع بیش از ۱۰۰ هکتار از زمین‌های مرغوب کشاورزی شهرستان دماوند آزادسازی شد.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran