ایرنا/ سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی به همراه هیاتی از این وزارتخانه امروز پس از ورود به زابل از پایانه مرزی میلک منطقه سیستان دیدن کرد و از نزدیک مشکلات و مسائل پایانه مرزی با افغانستان را مورد بررسی قرار داد.

پایانه و بازارچه مرزی میلک شهرستان هیرمند در ۳۴۰ کیلومتری شمال زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان و در همسایگی ولایت نیمروز افغانستان واقع شده است.
به گفته مدیر پایانه مرزی میلک هیرمند؛ در این پایانه مرزی ۱۸۰ شرکت بین المللی و ۲ شرکت سواری در حال فعالیتند و حدود یک‌هزار نفر در این مرز مشغول بکار هستند.
مصطفی ضیایی اظهارداشت: عمده کالاهایی که از پایانه مرزی میلک به کشور افغانستان ترانزیت می شود لوازم یدکی خودرو و کالاهای صادراتی شامل؛فرآورده های لبنیاتی، میوه و تروبار،فرآورده های نفتی،برف و سیمان است.
وی بیان کرد: در بخش مسافربری با تدابیر و رایزنی‌هایی که شده مجوز اتوبوس،تاکسی و ون برای این مرز گرفته شد که این امر باعث افزایش مسافربری و تردد حمل ناوگان مسافربری در مرز میلک شده است.
مدیر پایانه مرزی میلک هیرمند افزود: در این شهرستان مرزی ۲ بازارچه فعال وجود دارد که بازارچه گمشاد در شمال و بازارچه میلک در جنوب این منطقه قرار دارد.
شرکت در شورای اداری سیستان و بلوچستان در زابل و بازدید از منطقه آزاد سیستان از مهمترین برنامه‌های وزیر امور اقتصاد و دارایی در منطقه سیستان است.
احسان خاندوزی همچنین شرکت در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، نشست با استاندار سیستان و بلوچستان و حضور در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصاد و دارایی از مهمترین برنامه های وزیر امور اقتصاد و دارایی به زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان است.
سفر وزیر امور اقتصاد و دارایی به سیستان و بلوچستان ۲ روزه است.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today