ایرنا/ سرپرست امور عشایری خراسان شمالی گفت: سهم آرد عشایر استان بسیار ناچیز است و این قشر تولیدکننده درخواست دارند تا این سهمیه به دو برابر افزایش یابد.

رضا روشن‌ضمیر، سرپرست امور عشایری خراسان شمالی اظهار کرد: سرانه آرد عشایر استان ۱۲ کیلوگرم برای هر خانواده در ماه است که این رقم باید به دو برابر افزایش یابد.
وی گفت: هر خانواده عشایر استان ۴.۵ تا ۵.۵ نفر جمعیت را دارند و با توجه به اینکه قوت اصلی این مردم نان است، افزایش سهمیه آرد عشایر باید پیگیری شود.
سرپرست امور عشایری خراسان شمالی با اشاره به اینکه از این پس قرار است اختصاص آرد عشایر بر اساس آمار و اطلاعات ثبت شده در مرکز ملی آمار ایران انجام شود، افزود: اطلاعات برخی از خانواده های عشایری خراسان شمالی هنوز در مرکز آمار تایید نشده است و تنها چهار هزار و ۶۸۰ خانوار عشایر استان امکان دریافت آرد دارند باید منتظر تایید نهایی اطلاعات سایر عشایر در مرکز ملی آمار هستیم.
روشن‌ضمیر خاطرنشان کرد: پیش از این آرد مورد نیاز تمامی عشایر استان تامین می شد اما اکنون عشایری که اطلاعات آنان در مرکز ملی آمار ثبت نشده، نگران تامین آرد هستند.
وی عنوان کرد: با توجه به اینکه نیاز خانوار عشایر به آرد زیاد و حتی بسیار بیشتر از نیاز روستایی به این محصول است، پیگیر هستیم مشکل برطرف شود.
سرپرست امور عشایری خراسان شمالی تصریح کرد: اگر اختلاف میان مرکز ملی آمار و آمار عشایر استان حل نشود این تولیدکنندگان به جد با مشکل روبه‌رو خواهند شد.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today