صدا و سیما/ استاندار در سفر به قائنات روند تکمیل و موانع اجرا و اتمام طرح‌های عمرانی را بررسی و دستورات لازم را صادر کرد.

بازدید از طرح‌های میادین ورودی آرین شهر، ایمن سازی ورودی قاین، کتابخانه مرکزی و میادین شهرداری قاین، مصلای اسفدن، سالن‌های ورزشی بیهود، نوغاب حاجی آباد و اسفدن و طرح‌های هادی آفریز و تیغدر و منبع ذخیره آب روستای تیغاب از برنامه‌های سفر استاندار به شهرستان قائنات است.
جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی در بازدید از میدان ورودی آرین شهر جهت تکمیل پروژه، برای تخصیص ۶٠٠ میلیون تومان به راهداری و حمل و نقل قول مساعد داد تا در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.
همچنین استاندر همراه با آقای اسحاقی نماینده مردم قاینات وزیر کوه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان شهرستانی واستانی از طرح هادی روستای آفریز و تیغدر بازدید کرد.
پیگیری اخذ مجوز مرکز جامع سلامت برای روستای تیغدر، تکمیل باقیمانده طرح‌های هادی روستا‌های آفریز و تیغدر، اختصاص ۲میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی برای رفع مشکل برق کوره‌های قومنجان، احداث پست ۱۳۲ ولت در منطقه، پرداخت تسهیلات برای بهینه کردن کوره‌ها به سرمایه گذاران، اعزام تیمی از دفترفنی استانداری برای بررسی مسائل سالن ورزشی قومنجان از جمله قول‌های استاندار در این سفر بود.
قناعت همچنین از نزدیک در جریان روند احداث مدرسه ۶ کلاسه روستای شهرک هاشمیه قرار گرفت.
برای ساخت این مدرسه که با کمک خیرین شروع شده است، اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ۴میلیارد بابت سهم دولت در نظر گرفته است.
قناعت نیز برای تامین اعتبار مورد نیاز این مدرسه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قول مساعد داد تا هرچه سریعتر کار مجدد آغاز شود.
اسحاقی نماینده شهرستان‌های قائنات و زیرکوه در مجلس هم در حاشیه این بازدید درخواست کمک هزینه برای درمانگاه فرهنگیان قاین داشت که استاندار با تخصیص ۵٠٠ میلیون تومان برای این درمانگاه موافقت کرد.
بازدید استاندار و سایر مسئولان از مخزن ذخیره آب روستای تیغاب نیز دیگر برنامه استاندار در سفر به شهرستان قائنات بود که برای تکمیل این طرح ۱میلیارد تومان اختصاص یافت.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today