ایرنا/ معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۰ میلیارد ریال کمک هزینه دارویی به دو هزار و ۲۰۰ بیمار خاص استان پرداخت شد.

سیدعلی وکیلی، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار کرد: کمک به بیماران صعب‌العلاج و بیماران خاص از مهم‌ترین وظایف این نهاد است به گونه‌ای که پیگیری و انجام فعالیت‌های تسهیل‌گری برای تامین داروهای مورد نیاز و پرداخت مساعدت‌های مالی به صورت مستمر انجام می‌شود.
وی افزود: این نهاد پارسال نیز ۹ میلیارد ریال مساعدت دارویی به سه هزار و ۷۳۴ بیمار خاص و صعب‌العلاج استان پرداخت کرد.
تاکنون ۶ هزار و ۵۰۰ بیمار خاص و صعب العلاج در خراسان شمالی شناسایی شده‌اند که از این تعداد دو هزار و ۹۱۷ نفر بیمار دیابتی، دو هزار و ۳۷۰ نفر بیمار سرطانی، ۴۰۷ نفر بیمار ام اس، ۱۰۳ نفر بیمار هموفیلی، ۲۶۱ نفر بیمار دیالیزی، ۱۳۷ نفر بیمار پیوندی، ۹۷ نفر بیمار اوتیسم، ۶۶ نفر بیمار پی کی یو و ۳۳ نفر بیمار تالاسمی است.

بهره برداری از ۳۵ داروخانه جدید در خراسان شمالی
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در یکسال عملکرد دولت سیزدهم ۳۵ داروخانه جدید در استان خراسان شمالی به بهره برداری رسید.
وکیلی افزود: با بهره برداری از این واحدهای دارو، اینک ۱۰۸ در هشت شهرستان استان یک میلیون نفری خراسان شمالی فعالیت دارند.
وی ادامه داد: تامین و راه اندازی دو مخزن ۱۵ تنی اکسیژن کرایوژنیک در بیمارستان های امام حسن(ع) بجنورد و آیت الله هاشمی رفسنجانی شیروان و خرید دستگاه gsmass برای آنالیز سموم از دیگر اقدامات دولت در حوزه معاونت غذا و دارو خراسان شمالی بوده است.
وکیلی با اشاره به بازدیدهای دوره‌ای از مراکز عرضه و توزیع تجهیزات و ملزومات پزشکی در سطح استان، افزود: در سالجاری بیش از دو هزار مورد بازدید از داروخانه‌ها، عطاری‌ها، واحدهای تولیدی توسط کارشناسان غذا و دارو انجام گرفت.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today