ایسنا/ معاون‌ پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی مازندران از ورود سامانه بارشی و هشدار جوی سطح زرد و کاهش دما بین چهار تا هشت درجه در این استان خبر داد و گفت: آبگرفتگی و ریزش سنگ در محورهای مواصلاتی مازندران محتمل است.

احمد اسدی، عاون‌ پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی مازندران از هشدار جوی سطح زرد هواشناسی مازندران خبر داد و در توصیف سامانه بارشی اظهار کرد: این سامانه با شکل گیری و تقویت جریانات سرد و مرطوب شمالی و عبور متناوب امواج در تراز میانی جو شکل می‌گیرد.
وی گفت: زمان فعالیت سامانه بارشی از روز پنجشنبه ۱۰ آذر تا دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ است.
این مسئول خاطرنشان کرد: نوع مخاطره این سامانه، بارش متناوب باران، وزش باد، مواج شدن دریا، کاهش دما(بین ۴ تا ۸ درجه) و در ارتفاعات مه آلود، گاهی با باران و برف خواهد بود.
اسدی ادامه داد: منطقه اثر سامانه بارشی در سطح استان به‌ویژه نیمه غربی مازندران بوده و اثر مخاطره، احتمال آبگرفتگی محلی به‌ویژه در شهرهای غربی استان کاهش دید، لغزندگی، ریزش سنگ و اختلال در جاده ‏ها و محورهای کوهستانی است.
وی در توصیه‌ای گفت: پاکسازی کانال‌های هدایت آب های سطحی در شهرها، احتیاط در تردد جاده‌ای، عدم صعود کوهنوردان به ارتفاعات، به‌کارگیری سیستم گرمایشی دامداری، مرغداری و گلخانه‌ها مورد تاکید است.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today