ایسنا/ عضو شورای اسلامی شهر قم ۳۰ پروژه شاخص شهر را تشریح کرد.

مجید اخوان، عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اهمیت پروژه‌های عمرانی در بودجه شهرداری اظهار کرد: بیش از ۹۰۰  پروژه در بودجه سالیانه شهرداری قم دیده‌شده که حدود ۳۰ پروژه از این تعداد جزو پروژه‌های شاخص و بزرگ در شهر است.
وی ۵۰ درصد بودجه عمرانی شهرداری را مختص به پروژه‌های کلان دانست و افزود: این ۳۰ پروژه کلان که سهم زیادی از بودجه را به خود اختصاص می‌دهند، نیاز به رصد و نظارت ویژه از طرف شورای اسلامی شهر و مدیران دارد و این نظارت بخشی از برنامه روزانه اعضای شورا است.
عضو شورای اسلامی شهر قم، به بررسی بعضی از پروژه‌های شاخص شهر پرداخت و تصریح کرد: بلوار حکیم در ادامه بلوار فردوسی یکی از این پروژه‌های شاخص در شهر است که از ادامه خیابان چهارمردان شروع می‌شود و تا بزرگراه امام علی(ع) امتداد پیدا می‌کند.
وی سپس به پروژه زیرگذر جمهوری در میدان امام حسین(ع) اشاره و اذعان کرد: این پروژه برای خروج بلوار جمهوری از بن‌بست تعریف‌ شده و در حال حاضر از طرف منطقه چهار به میدان مرجعیت و بزرگراه آیت‌الله بروجردی و پردیسان می‌رسد و در منطقه دو به زیرگذر امام حسین(ع) منتهی می‌شود.
عضو شورای شهر قم ادامه داد: بلوار جمهوری در منطقه دو نیز از زیرگذر میدان امام حسین(ع) تا بلوار یادگار امام و خیابان شهید ستاری و بزرگراه امام علی(ع) امتداد پیدا می‌کند تا گره ترافیکی در بلوار شاهد و میدان امام حسین(ع) رفع شود، البته این بخش از پروژه در میدان امام حسین(ع) به اتمام رسیده و حتی کاشت درخت و روشنایی آن انجام‌ شده اما در خروجی پروژه چند تملک هنوز باقی‌ مانده است.
وی تأکید کرد: با تملک املاک خروجی پروژه و همکاری شهروندان تا دهه فجر این پروژه نیز افتتاح‌ شده و زیر بار ترافیک می‌رود.
اخوان در ادامه تبدیل وضعیت تعدادی از رانندگان اتوبوس را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: از سال ۱۳۸۸ که سیاست خصوصی‌سازی در سازمان اتوبوسرانی آغاز شد، حدود ۴۰۰ اتوبوسی که آن زمان از دولت دریافت شد، به رانندگان واگذار شد و  جذب شرکت‌های خصوصی شدند.
عضو شورای اسلامی شهر قم، مشکلات خیابان امام خمینی(ره) و عقب‌نشینی ۹ متری این خیابان را مطرح و خاطرنشان کرد: خیابان‌های آذر، چهارمردان، باجک برای تعریض خیابان و عقب‌نشینی ۹ متری طرح دارند اما در طرح تفضیلی دوباره بررسی‌ شده و عرض تغییر کرده و در حال بررسی است.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday