صدا و سیما/ پزشکان متخصص از تهران به بیرجند آمدند تا کودکان با بیماری های مادرزادی را به صورت رایگان درمان کنند.

خراسان جنوبی هجدهمین استان و بیرجند چهل و هشتمین شهری است که نمایندگی موسسه محکم در آن راه‌اندازی شده است.
به واسطه‌ی این موسسه کودکانی که امکان درمانشان در استان نباشد به صورت رایگان در سایر استان‌های کشور به همراه هزینه ایاب و ذهاب و اسکان، درمان می‌شوند.
خوشایند، رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه حمایت از کودکان با ناهنجاری‌های مادرزادی در استان اظهار کرد: در حال حاضر سومین سفری است که پزشکان متخصص از تهران به بیرجند اعزام می‌شوند و تاکنون ۴۲۰ بیمار معاینه و ویزیت شدند و ۲۵ نفر در سایر استان کشور و ۱۷ نفر هم در سفر گذشته در بیمارستان رازی عمل شدند.
خوشایند افزود: موسسه محکم یک موسسه مردم نهاد است که با کمک خیران در چندین استان کشور از جمله خراسان جنوبی فعالیت دارد.
وی گفت: ویزیت، درمان و جراحی توسط پزشکان متخصص این موسسه برای کودکانی که ناهنجاری‌های مادرزادی دارند به صورت رایگان انجام می‌شود.
رئیس هیئت مدیره موسسه محکم در استان افزود: موسسه محکم مرداد ماه امسال در بیرجند با کمک استانداری و دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شد و ۵۶ نوع بیماری مادرزادی توسط این موسسه در کشور مورد حمایت قرار می گیرد.
خوشایند گفت: ۱۵ روز اول هر ماه پزشکان متخصص این موسسه در کلینیک بیمارستان راضی بیرجند برای ویزیت، درمان و جراحی از ساعت ۱۷ تا ۱۹ مستقر خواهند بود.
وی افزود: هدف این موسسه و خیرانش کمک به خانواده‌هایی است که کودکانشان بیماری‌های مادرزادی داشته و توان مالی مناسبی برای درمان‌های تخصصی ندارند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today