صدا و سیما/ معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در مرغداری‌های استان خبر داد و گفت: در ۸ ماه امسال ۲۲ هزار و ۵۰۰ تن گوشت مرغ در استان تولید شده است.

افشین قطبی، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه ۸۵ درصد مرغداری‌های استان فعال است اظهار کرد: ۲۱۸ واحد مرغداری در استان با ظرفیت ۷ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در هر دوره وجود دارد که ۸۵ درصد آن‌ها فعال است.
وی میزان جوجه‌ریزی در مهر امسال را سه و نیم میلیون قطعه اعلام کرد و گفت: مرغ‌های موجود در بازار مربوط به جوجه‌ریزی مهر ماه است.
قطبی از فعالیت ۳ کشتارگاه مرغ در استان خبر داد و افزود: در ۸ ماه امسال بیش از ۹ میلیون قطعه مرغ در این کشتارگاه‌ها ذبح شده است.
وی بیان کرد: میزان نهاده‌های توزیع شده مرغداری‌های استان از طریق سامانه بازارگاه ۴۷ هزار و ۵۰۰ تن است.
قطبی گفت: با همکاری بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات مورد نیاز به‌ویژه در بخش سرمایه در گردش با هدف تأمین نهاده‌های دامی در قالب‌های مختلف به متقاضیان انجام می‌شود.
وی از پرداخت تسهیلات بانکی به سرمایه‌گذاران دام و طیور خبر داد و بیان کرد: ۱۶۵ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با هدف کمک و تأمین نقدینگی مورد نیاز بهره‌برداران دام و طیور استان پرداخت شده است.
قطبی اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی در دهه فجر امسال قرار است ۲ واحد مرغداری جدید در استان وارد مدار بهره‌برداری و تولید شود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar