ایرنا/ رئیس اداره هواشناسی مهاباد با اشاره به ورود سامانه بارشی به آذربایجان غربی گفت: فعالیت این سامانه تا اواخر امروز به صورت متناوب ادامه دارد و دمای هوا نیز دو تا سه درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا می‌کند.

اردلان محمدپور، رئیس اداره هواشناسی مهاباد اظهار کرد: پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی با ثبت ۴۶.۶ میلی‌متر بارندگی در شبانه‌روز گذشته بارانی‌ترین شهر کشور بود.
محمدپور گفت: با ورود یک سامانه بارشی به منطقه، بارش باران از دیروز در جنوب آذربایجان غربی آغاز شده و در این مدت بیشترین بارش کشور بعد از پیرانشهر در سردشت با ۳۷.۷ میلی‌متر ثبت شد و بارش‌ها در مهاباد ۲۶.۴ میلی‌متر، بوکان ۲۳.۲ میلی‌متر، شاهین‌دژ ۲۱.۸ میلی‌متر، میاندوآب ۱۸.۴ میلی‌متر، نقده ۱۵ میلی‌متر، تکاب ۹.۸ میلی‌متر و اشنویه هشت میلی‌متر گزارش شده است.
وی با اشاره به اینکه بارش‌ها در مناطق مرتفع و کوهستانی به صورت برف است، افزود: فعالیت این سامانه تا اواخر امروز به صورت متناوب ادامه دارد و دمای هوا نیز دو تا سه درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا می‌کند.
رئیس اداره هواشناسی مهاباد ادامه داد: با خروج این سامانه طی چند روز آینده جوی آرام در منطقه حاکم شده اما آسمان همچنان ابری و شاهد پدیده مه غلیظ در برخی مناطق خواهیم بود.
وی اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته چالدران و خوی با دمای یک درجه سانتی‌گراد بالای صفر، سردترین شهر آذربایجان غربی بودند و تکاب با حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین شهر استان گزارش شد، ضمن اینکه در همین مدت دمای هوا در مهاباد بین چهار و هشت درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today