صدا و سیما/ تاکنون ۲۶ هزار و ۶۰۰ مجوز مشاغل خانگی در استان مرکزی صادر شده است.

جمشید امیدی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی اظهار کرد: ۲۶ هزار و ۶۰۰ مجوز مشاغل خانگی از سال ۹۰ تاکنون در این استان صادر شده است.
امیدی افزود فزود: ۲ هزار و ۳۵۵ مجوز معادل ۱۰ درصد مجوز‌های صادر شده، از ابتدای امسال تاکنون انجام شده است.
او گفت: متقاضیان و جویندگان شغل برای بهره‌گیری از وام مشاغل خانگی می‌توانند به سایت مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس https://mashaghelkhanegi.mcls.gov.ir/ مراجعه کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: در سامانه مشاغل خانگی ۶۲۲ رشته تعریف شده که هر فرد می‌تواند بر اساس تجربه خود و بدون هیچ هزینه‌ای یک رشته انتخاب و اطلاعات را وارد کند، ۵۹۳ رشته مشاغل خانگی ثبت محور است که بلافاصله متقاضیان می‌توانند مجوز دریافت کنند و از وام این مشاغل با نرخ چهار درصد بهره‌مند شوند.
امیدی افزود: سقف تسهیلات خوداشتغالی ۱۰۰ میلیون تومان است که با نرخ سود ۴ درصد است و ۲۹ رشته مجوز محور است و به محض اینکه متقاضی اطلاعات خود را وارد کند سامانه سه روز را به دستگاه ذی‌ربط برای تعیین تکلیف درخواست متقاضی برای مخالفت یا مخالفت با درخواست اجازه می‌دهد در صورتی که هیچگونه اظهار نظری نکند مجوز به صورت اتوماتیک صادر می‌شود.
مدیرکل کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: خوشبختانه تسهیلات بسیار خوبی استان مرکزی برای مشاعل خانگی و خرد اختصاص داده است، مشاغل خانگی که ارتباط مستقیم با اداره کل کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی دارند معادل ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص پیدا کرده است که ۳۵ درصد تسهیلات تا به امروز توسط سیستم بانکی به متقاضیان اختصاص پیدا کرده است.
امیدی در ادامه افزود: تسهیلاتی که برای حمایت افراد تحت پوشش کمیته امداد تخصیص یافته و ابلاغ شده ۴۶۰ میلیارد است که ۴۴۱ میلیارد تخصیص پیدا کرده و تسهیلاتی که تا به امروز پرداخت شده چیزی معادل ۵۰ درصد تسهیلات تخصیص یافته است همچنین تسهیلاتی که برای سازمان بهزیستی به استان تخصیص پیدا کرده ۲۲۵ میلیارد تومان است که چیزی معادل ۴۳ درصد این تسهیلات پرداخت شده است.
او اضافه کرد: تسهیلات جدیدی که به تازگی شروع و ابلاغ شده جزو ۲ بند ب تبصره ۱۶ است، هزار و ۴۳۳ میلیارد به استان ابلاغ شده و بانک‌های عامل تعیین شده و قرار براین این است تخصیصی‌ها اعلام شوند و طرح‌ها به بانک‌های عامل معرفی شوند که ۱۸ بانک در این طرح دخیل هستند.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today