مهر/ طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند و ۲۱ نفر نیز در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، 2 میلیون و ۲۵۵ هزار و ۵۶۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۷۵۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۲۷ هزار و ۴۵۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۹۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۸ هزار و ۱۱۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۶۵۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۱۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۵۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، 8 هزار و ۱۶۶ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۵۴۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online