باشگاه خبرنگاران/ ضرغامی به منظور سفری دو روزه به استان مرکزی وارد دلیجان شد.

سید عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور بازدید از تاسیسات گردشگری و اماکن تاریخی و فرهنگی و صنایع دستی استان مرکزی در قالب سفری دو روزه وارد  دلیجان شد.
ضرغامی در روز نخست سفر خود، پس از اولین احترام به مقام شامخ شهدای روستای دو دهک از کاروانسرای دو دهک دلیجان، شهر تاریخی نراق، غار چال نخجیر بازدید خواهد داشت و مجتمع گردشگری رونیکا با حضور وی افتتاح می‌شود.
ضرغامی در ادامه سفر خود، با حضور در شهرستان محلات ضمن افتتاح بازارچه صنایع دستی شهر نیمور، از مجتمع گردشگری نور و سرچشمه محلات و امامزادگان فضل و یحیی نیز بازدید می‌کند.
عصر روز دهم آذرماه، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جریان سفر به شهرستان خمین، از ارگ تاریخی میشیجان، بیت تاریخی امام راحل، قلعه سالار محتشم بازدید خواهد داشت و شامگاه پنجشنبه به جهت برگزاری نشست با فعالین حوزه گردشگری استان، وارد اراک می‌شود.
برنامه‌های روز دوم سفر مهندس ضرغامی به استان مرکزی با دیدار با حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده، ولی فقیه در استان آغاز می‌شود و در ادامه از بازار تاریخی اراک و بازارچه صنایع دستی قنبری و موزه چهارفصل، مسجد و مدرسه علمیه حاج محمد ابراهیم و مدرسه سپهداری بازار، پروژه در حال احداث موزه بزرگ، کویر میقان، روستای هزاوه و خانه تاریخی امیرکبیر و دره گردو بازدید خواهد داشت.
سفر به شهرستان تفرش و حضور در امامزاده فَم و بازدید از شهر زیرزمینی و دستکند‌های تاریخی این شهر، پایان بخش سفر دو روزه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان مرکزی خواهد بود.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today