ایرنا/ استاندار زنجان گفت: در زمان حاضر سهم این استان از اقتصاد کشور یک درصد است؛ در حالی که زنجان ۱.۳ درصد مساحت و جمعیت کشور را دارد و دست‌کم باید به قدر وسعت و جمعیت سهم اقتصاد استان را بالا ببریم و این هدف و دغدغه مهم ما است.

محسن افشارچی، استاندار زنجان در آیین معارفه رئیس سازمان صمت این استان، با اعلام این مطلب اظهار کرد: باید با تمام تلاش و توان خود به فکر بزرگتر کردن اقتصاد استان باشیم.
وی با بیان اینکه رویکرد مدیریتی در استان از پروژه محوری و به برنامه محوری تغییر کرده است، گفت: اقتصاد نفتی از مسائل و مشکلات عمده کشور است و پروژه های تعریف شده در بستر این اقتصاد باعث شده همواره پروژه محور باشیم و به پروژه ها فکر کنیم.
افشارچی با بیان اینکه امکان حرکت در بستر اقتصاد نفتی دیگر وجود ندارد، گفت: باید به ظرفیت ها و توان های دیگر همچون بخش خصوص و سرمایه گذاران فکر کنیم.
وی با بیان اینکه ۳۸.۸ درصد اقتصاد استان مربوط به بخش صنعت است، افزود: سهم بخش معدن ۶۴ صدم درصد است که این مساله نیاز به توجه دارد.
استاندار زنجان به تدوین برنامه مشخص برای توسعه صنعتی استان اشاره کرد و گفت: در تدوین این برنامه منافع استان و مردم مدنظر بوده و محتوای آن طوری است که هر طیف و گرایشی مشکلی با آن نخواهد اشت.
وی با بیان اینکه حرکت برنامه‌محور اثرات خود را در چند سال آینده در توسعه استان نشان خواهد داد، خاطرنشان کرد: باید بحث حیدری و نعمتی را کنار بگذاریم و به فکر مردم باشیم.
افشارچی به تشریح انتظارات خود از رئیس جدید سازمان صمت این استان پرداخت و گفت: لزوم تقویت نظارت مردم پایه، ارتقای جایگاه زنجان به قطب منطقه ای تجارت و ترانزیت، تکمیل زنجیره‌های ارزش، ایجاد فضای دوستی و همدلی بین سازمان صمت و فعالان حوزه صنعت، تسلط بر مشکلات این بخش و پیگیری حل آنها باید در اولویت مدیریت جدید این مجموعه باشد.
در این مراسم «مجید گلشنی» به‌عنوان رئیس سازمان صمت استان زنجان معرفی و از خدمات بیش از هشت ساله ناصر فغفوری، رئیس قبلی این سازمان، قدردانی شد.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today