صدا و سیما/ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۳ مرد و یک زن که تحت پوشش ۲ شرکت فروش لیزینگی خودرو‌های سنگین، ۷۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

سرهنگ ولیپور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان کرد: در اوایل آبان ماه سال جاری، به دنبال اعلام شکایت ۲۰ نفر از شهروندان دائر بر کلاهبرداری توسط یک شرکت لیزینگی بررسی موضوع با دستور قضائی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.
وی عنوان کرد: در تحقیقات به عمل آمده مال باختگان اظهار کردند، برای خرید کامیون از طریق سایت دیوار با آگهی شرکت لیزینگی فروش اقساطی خودرو آشنا شدیم که پس از مراجعه به محل شرکت، مقرر شد با واریز پیش قسط اول تا سقف ۲۵ میلیارد ریال خودرو کامیون را تا یک ماه کاری تحویل بدهند که پس از گذشت ۲ ماه متوجه شدیم شرکتی وجود ندارد و متصدیان آن متواری شده اند.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: کارآگاهان اداره چهاردهم با بررسی محتویات پرونده و اطلاعات اولیه هویت اصلی سرکرده این باند ۴ نفره را که با همکاری یک دیگر مرتکب کلاهبرداری شده بودند، شناسایی کردند.
این مقام انتظامی ادامه داد: کارآگاهان در گام بعدی با بهره گیری از اقدامات پلیسی و علمی متوجه شدند متهمان با تأسیس یک شرکت لیزینگ دیگر در محدوده غرب تهران مشغول به کلاهبرداری از شهروندان به همین شیوه هستند.
گودرزی افزود: با انعکاس اطلاعات به دست آمده به بازپرس پرونده دستور دستگیری سرکرده باند صادر شد که کارآگاهان طی یک عملیات پلیسی اعضای اصلی این باند را که یک خانم و سه آقا بودند بازداشت و به اداره چهاردهم انتقال دادند.
رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: در تحقیقات اولیه متهمان ضمن اعتراف صریح به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان به تأسیس شرکت‌های لیزینگ فروش خودرو‌های سنگین اعتراف و اظهار داشتند بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال مرتکب کلاهبرداری شده اند.
وی با اشاره به اینکه با تجمیع پرونده‌های مشابه در این رابطه ۷۰ مال باخته شناسایی شده است گفت: متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر همدستان وی در اختیار این پلیس قرار گرفتند.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran