باشگاه خبرنگاران/ مدیر منطقه ۴ شهرداری قزوین گفت: با حکم قضایی چند مورد از ساخت و ساز‌های غیرمجاز در محله عارف توسط عوامل اجرایی این منطقه تخریب شد.

داریوش قاسمی، مدیر منطقه ۴ شهرداری قزوین بیان کرد: توسط واحد اجراییات این منطقه با حکم قضایی و برابر با هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده با یگان امداد نیروی انتظامی شهر قزوین، کلانتری ۱۷ غیاث آباد و اداره کل مسکن و شهرسازی، مستحدثات غیرمجاز درمحله عارف واقع در ناحیه آزادگان تخریب شد.
قاسمی افزود: مأموران تخلفات ساختمانی به طور شبانه روزی و مستر و به صورت محسوس و نامحسوس به منظورمقابله با ساخت و ساز‌های غیر‌مجاز در سطح شهر گشت زنی کرده و از هر‌گونه تخلفات ساختمانی جلوگیری می‌کنند.
مدیر منطقه چهار شهرداری قزوین بیان کرد: در ادامه برخورد قانونی منطقه چهار با ساخت و سازه‌های غیر مجاز واحد سد معبر و پلیس تخلفات ساختمانی این منطقه با گشت زنی در سطح شهر چند مورد از افرادی که به صورت غیرقانونی اقدام به ساخت و ساز کرده بودند را با حکم معاون محترم دادستان قزوین و همکاری نیروی انتظامی تخریب کردند.
وی افزود: ساخت و ساز‌های شهری به صورت غیرقانونی و بدون نظارت کارشناسانه نه تنها موجب آسیب زدن به سیما منظر شهری می‌شود بلکه چهره شهر، مبلمان شهری و روند شهرسازی را با مشکل روبرو می‌سازد.
مدیر منطقه چهار شهرداری قزوین گفت: بر اساس ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده شهر و حریم آن قبل از هر اقدام عمرانی یا تفکیک اراضی و شروع ساخت و ساز می‌بایست از شهرداری پروانه اخذ نمایند در غیر این صورت اگر فردی یا مالکی اقدام به ساخت ساز غیر مجاز نماید شهرداری به طور جدی و قاطع بر اساس قانون برخورد خواهد کرد.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today