صدا و سیما/ مدیرکل هواشناسی بوشهر از ورود سامانه بارشی از روز یک‌شنبه به استان خبر داد و با اشاره به رگبار باران، رعد و برق و تندباد لحظه‌ای، نسبت‌به احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و خسارت به محصولات کشاورزی هشدار داد.

فرج‌اله شکوهی‌پور، مدیرکل هواشناسی بوشهر بیان کرد: بررسی و تحلیل نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد به‌تدریج از روز یکشنبه با نفوذ سامانه بارشی در ابتدا روی دریا و سپس در سطح استان و تداوم فعالیت آن تا پایان روز پنج‌شنبه به تناوب در برخی از ساعت‌ها بارش پراکنده باران گاهی همراه با وزش باد، رگبار همراه با رعد و برق، گاهی تندباد لحظه‌ای و در مناطق مستعد با احتمال ریزش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
وی از تقویت و گسترده شدن بارش‌ها از روز سه‌شنبه تا پنج‌شنبه خبر داد و افزود: در برخی ساعت‌ها آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن رواناب، لغزندگی جاده‌ها، احتمال شکستن درختان و احتمال خسارت به سازه‌های سبک و ناپایدار به دلیل وزش باد، خسارت به محصولات کشاورزی حساس به بارش باران و تگرگ، افزایش تلاطم و ارتفاع موج دریا در این مدت پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر توصیه کرد: تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی، محافظت از محصولات کشاورزی و اجتناب از صعود به ارتفاعات و تردد‌های دریایی اندیشیده شود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar