صدا و سیما/ رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: افرادی که با سرقت خودروهای باری اقدام به سند نمره کردن و فروش آن‌ها به دیگران می‌کردند، دستگیر شدند و در این خصوص ۱۳ خودروی سرقتی کشف شد.

سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز اظها کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت خودروهای باری اعم از نیسان وانت و مزدا باری در مناطق مختلف شهر کرج، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.
او می‌گوید: با انجام تحقیقات میدانی از محل های وقوع سرقت و به کارگیری اقدامات پلیسی رد پای یکی از سارقان سابقه دار خودرو در این پرونده مشاهده و با به کارگیری اقدامات اطلاعاتی نامبرده در شهرستان فردیس دستگیر شد.
رئیس پلیس آگاهی البرز با اشاره به اعتراف های اولیه متهم به ۵ فقره سرقت نیسان وانت، گفت: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که سارق با همدستی یکی دیگر از سارقان سابقه دار و حرفه ای پس از سرقت، خودرو ها را به صورت کاملاً حرفه‌ای سند نمره می‌کرده، مشخصات خودروهای اسقاطی را بر روی موتور و شاسی خودروهای سرقتی حک و از طریق سایت دیوار آنها را به مردم عادی به فروش می رسانده است.
او با اشاره به دستگیری همدست سارق و یک مالخر اموال مسروقه در این زمینه، افزود: همدست سارق اصلی نیز در تحقیقات تکمیلی پلیس به ۸ فقره سرقت خودروهای باری اعتراف کرد.
نادربیگی با بیان اینکه ارزش خودروهای به سرقت رفته توسط کارشناسان حدود ۳۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود، گفت: با اقداماتی که در پلیس آگاهی استان البرز صورت گرفت همه خودروهای سرقتی که در شهرهای مختلف کشور به فروش رفته بودند شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به صاحبان اصلی آن ها تحویل شدند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday