باشگاه خبرنگاران/ تعدادی از اهالی روستای اشتاخون بیرجند از وضعیت آنتن‌دهی تلفن در این روستا به دلیل کوهستانی بودن آن گلایه‌مندند.

طالبی، یکی از اعضای شورای اسلامی روستای اشتاخون عنوان کرد: این روستا در ۵۰ کیلومتری بیرجند قرار دارد و هم اکنون ۳۵ خانوار دارد که به دلیل کوهستانی بودن منطقه و عدم دکل آنتن دهی در این روستا نیمی از اهالی، از آنتن دهی تلفن همراه برخوردارند و قسمت دیگر روستا از آنتن دهی تلفن همراه برخودارد نیستند.
او با اشاره به اینکه مردم برای دسترسی به آنتن دهی تلفن همراه باید از محل خود جا به جا شوند و از کوچه‌ای به کوچه دیگری بروند افزود: نیاز داریم تا مسئولین برای وضعیت آنتن دهی تلفن همراه این روستا فکری کنند تا این مشکل برطرف شود.

در روستا‌های زیر ۱۰۰ خانوار دکل تلفن همراه نصب نمی‌شود
مصطفی بهی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی ابراز کرد: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات تعهدی نسبت به نصب دکل در روستا‌های کمتر از ۱۰۰ خانوار جمعیت ندارد.
او افزود: طبق آخرین آمار سرشماری کشور، جمعیت روستای اشتاخون ۲۸ خانوار است و به همین دلیل نمی‌توانیم در این روستا دکل آنتن دهی تلفن همراه نصب کنیم.
بهی با بیان اینکه برای سرعت آنتن دهی تلفن و پوشش تلفن همراه از روستا‌های اطراف پیگیری کرده ایم ادامه داد: هم اکنون ۳۵ درصد روستا تحت پوشش آنتن دهی تلفن همراه است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با بیان اینکه در برنامه توسعه شبکه ملی ارتباطات به دنبال تحت پوشش قرار گرفتن درصد بیشتری از روستا هستیم اظهار کرد: تا نیمه دوم سال ۱۴۰۲ سرعت آنتن دهی تلفن همراه در این روستا ارتقا خواهد یافت.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today