صدا و سیما/ معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری از تعیین تکلیف و واگذاری عرصه ساختمان‌های احداثی در اراضی تصرفی تحت مالکیت دولت در شهر‌ها خبر داد.

حسینی، معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: اراضی دولتی متعلق به سازمان ملی زمین و مسکن که در یکم فروردین سال ۱۳۹۴ یا ما قبل آن تصرف شده‌اند تعیین تکلیف می شوند.
وی گفت: در راستای آئین‌نامه اجرایی بند «کاف» تبصره۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور با موضوع تعیین تکلیف عرصه ساختمان‌های احداثی در اراضی دولتی که توسط اشخاص قبل از تاریخ مذکور تصرف و براساس طرح‌های مصوب شهری در آن ساخت‌وساز صورت گرفته و در حال بهره‌برداری است شهروندان می‌بایست پس از تشکیل پرونده در شهرستان‌های و طی مراحل قانونی  در صورت واجد شرایط بودن سند به مالکان اعیانی واگذار می‌شود.
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه متقاضیان می‌توانند با مراجعه به اداره راه‌وشهرسازی برای اخذ سند عرصه اقدام کنند، افزود: در این راستا مالکان اعیان احداثی در اراضی تصرفی دولتی، مشمول آئین نامه اجرایی قانون بودجه سال جاری، باید برای رسیدگی و تعیین تکلیف و واگذاری عرصه تصرفی با در دست داشتن مدارک و مستندات مالکیت اعیان پروانه ساختمانی، عوارض شهرداری و ... به ادارات شهرستانی مراجعه و اقدامات لازم را تا پایان امسال انجام دهند.
حسینی ادامه داد: افرادی می‌توانند از این امتیاز (طرح تعیین تکلیف و واگذاری عرصه ساختمان‌های احداثی در اراضی تصرفی دولتی) استفاده کنند که خودشان یا همسرشان از دولت و یا مؤسسات و نهاد‌های عمومی غیردولتی زمین و یا واحد مسکونی دریافت نکرده باشند.
وی در پایان تاکید کرد: بدیهی است که این قانون تا پایان زمان مذکور لازم الاجرا بوده و به مراجعان پس از این تاریخ خدماتی ارائه نخواهد شد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday