صدا و سیما/ در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار برای ۴ طرح در منطقه جمکران و شهرک مهدیه از محل سفر رهبر انقلاب به قم اختصاص یافت.

حسن نادری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم در نهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قم بیان کرد: برای احداث شبستان ضلع جنوب شرقی و بهینه سازی ونوسازی سیستم گرمایش و سرمایش مسجد مقدس جمکران و ساخت استخر سرپوشیده و سالن چندمنظوره در شهرک مهدیه قم مصوب شد که ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر مقام معظم رهبری اختصاص یافت.
نادری اضافه کرد: برای جبران خسارات ناشی از طوفان وبارندگی‌های تابستان امسال نیز ۱۹ میلیارد تومان به روستا‌ها و مناطق آسیب دیده اختصاص پیدا کرد.
وی از تعیین تکلیف ۳۴ میلیارد تومان اعتبار از محل سفر ریاست جمهوری به استان قم در این جلسه خبر داد و گفت: این اعتبار برای به سازی ساختمان مرکز بهداشت کهک، آب رسانی به روستا‌های طرح قیام و به سازی اطراف مقبره امامزاده موسی مبرقع، توسعه و تکمیل مراکز فنی حرفه‌ای هزینه می‌شود.
نادری افزود: در این جلسه مصوب شد که با هدف سامان دهی سکونتگاه‌های غیر رسمی محله‌هایی در محدوده یزدان شهر و جمکران با جمعیت ۱۳۶۱ نفر به محدوده شهری قم افزوده شد.
همچنین رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم دراین جلسه گفت: در ۸ ماهه امسال صادرت صنعتی استان ۳۵ درصد افزایش یافته و در این مدت ۲۳۰ میلیارد دلار انواع کالا‌های صنعتی و معدنی به خارج از کشور صادر شده است.
ابدالی افزود: تا پایان سال ۶۷ طرح صنعتی با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد تومان و با اشتغال زایی ۵ هزار نفر به بهره براری خواهد رسید.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday