باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس فتای خوزستان از شناسایی و دستگیری خواستگاری خبر داد که اقدام به هتک حیثیت بر علیه شاکیه کرده بود.

سرهنگ علی حسینی، رئیس پلیس فتای خوزستان بیان کرد: خانمی جوان با مراجعه به پلیس فتا گفت شخصی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به تهدید به آبروریزی، هتک حیثیت و همچنین ارسال تصاویر و فیلم‌های خصوصی اینجانبه برای اقوام و خانواده‌ام را نموده است که باتوجه به حساسیت موضوع پرونده اولیه تشکیل شد و موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس ‏قرار گرفت. ‏
او می‌گوید: طی بررسی‌ها و اقدامات تخصصی صورت گرفته ‏توسط تیم کارشناسان پلیس فتا گرداننده صفحه اینستاگرامی مورد شناسایی قرار گرفت و در نهایت با هماهنگی مقام قضائی دستگیر و جهت ادامه تحقیقات به پلیس فتا انتقال داده شد. ‏
به گفته او در تحقیقات اولیه، متهم منکر هرگونه بزه ارتکابی شد، اما پس از روبرو شدن با ‏مستندات و ادله دیجیتال جمع‌آوری شده توسط کارشناسان پلیس فتا، ضمن اعتراف به بزه ارتکابی خود اظهار ‏پشیمانی کرد.
این مقام مسئول گفت: متهم در مورد شیوه، هدف و انگیزه خود اظهار کرد: با توجه به اینکه خواستگار شاکیه بودم ضمن جلب اعتماد وی و ارتباط با ایشان با گرفتن تصاویر و فیلم‌های خصوصی از او بعد از شنیدن جواب رد از خانواده‌اش اقدام به ارسال فیلم‌ها و تصاویر خصوصی وی برای خانواده و اقوام شاکیه نمودم.
حسینی گفت: کاربران شبکه‌های اجتماعی و بخصوص بانوان نسبت به نگهداری تصاویر و ‏فیلم‌های خصوصی خود دقت بیشتری داشته باشند، نگذارند تصاویر خصوصی آن‌ها در اختیار دیگران باشد و به هیچ عنوان آن‌ها را در فضای مجازی برای ‏دیگران، حتی نزدیکان و بستگان خود ارسال نکنند، زیرا ممکن است در آینده مورد سوءاستفاده واقع شود.
رئیس پلیس فتا استان خوزستان، سایت پلیس فتا را به عنوان پل ارتباطی با هموطنان دانست و گفت: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه موارد خلاف قانون در فضای مجازی می‌توانند از این طریق با پلیس در ارتباط باشند.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan.today