باشگاه خبرنگاران/ رئیس‌کل دادگستری استان کرمان گفت: هفت هزار و ۹۱۶ جلسه دادرسی الکترونیک در استان کرمان برگزار شده است.

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی، رئیس‌کل دادگستری استان کرمان با اشاره به برگزاری هفت هزار و ۹۱۶ جلسه دادرسی الکترونیک در استان، اظهار کرد: نرخ رسیدگی به پرونده‌ها در استان کرمان افزایش داشته و از این رو اقدامات انجام شده در این حوزه جای تقدیر دارد و این میزان تا پایان سال جاری باید به ۱۰۰ درصد افزایش یابد.
حمیدی در شورای معاونین دادگستری کل استان کرمان افزود: بررسی عملکرد هشت ماهه دادگستری کل استان کرمان انجام شده و مقرر است که تلاش مضاعفی در شهرستان‌ها و مرکز استان به منظور سامان بخشی به وضعیت عملکرد دستگاه قضایی انجام شود.
او با اشاره به اینکه میانگین ابلاغ الکترونیک در استان کرمان ۹۳ درصد است، گفت: ابلاغ الکترونیک از مسائل مهمی است که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
رئیس شورای قضایی استان  بر نظارت ویژه بر نرخ رسیدگی به پرونده‌ها نیز تاکید کرد.
او تصریح کرد: ابلاغ الکترونیک و نرخ رسیدگی به پرونده‌ها در دادگاه‌های بخش باید مورد آسیب شناسی قرار گیرد.
حمیدی با اشاره به فعالیت کارگروه‌های ویژه برای نظارت بر اتقان احکام، گفت: باید آسیب شناسی شود تا میزان اتقان آرا افزایش یافته و دلایل نقض آرا نیز احصاء شود.
او بیان کرد: استفاده از ظرفیت دادرسی‌های الکترونیک و ارتباط الکترونیک با زندان‌ها باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه بر دقت هر چه بیشتر در پرونده‌ها تاکید کرد و گفت: مقامات قضایی باید نسبت به رسیدگی به درخواست‌های مردمی حساسیت داشته باشند.
حمیدی به تدوین بولتن بازدید‌های قضایی از شهرستان‌های استان نیز اشاره و بیان کرد: در این سفر‌ها ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا، جلسات متعددی با مسئولان شهرستانی، قضات، اعضای شورا‌های حل اختلاف و ... انجام و ضمن بازدید از شعب قضایی، مشکلات واحد‌های اقتصادی بزرگ استان نیز مورد بازدید و رسیدگی قرار گرفته است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman__akhbar