ایسنا/ کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین گفت: تا سه‌شنبه با گذر امواج حاصل از سامانه بارشی از استان، بارش باران و برف پراکنده را در استان خواهیم داشت.

مهدی آخوندی، کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی تا روز سه‌شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱، با گذر امواج حاصل از سامانه بارشی از استان، در پاره‌ای مناطق بارش باران و برف پراکنده و در مناطق کوهستانی و سردسیر نیز بارش برف را خواهیم داشت.
وی ادامه داد: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۵ و ۱۶ آذر ۱۴۰۱، وضعیت جوی استان نسبتاً پایدار خواهد بود و به لحاظ دمایی نیز همچنان استقرار هوای سرد را در سطح منطقه داریم.
این کارشناس هواشناسی عنوان کرد: شب گذشته میزان بارش برف در معلم‌کلایه ۱۰ سانتی‌متر و در بوئین‌زهرا ۳ سانتی‌متر گزارش شده است.
آخوندی بیان کرد: مقدار بارش باران در معلم‌کلایه ۸.۸ میلی‌متر، قزوین ۱.۵ میلی‌متر، آبیک ۵.۳ میلی‌متر و رازمیان ۵.۹ میلی‌متر بوده است.
وی اعلام کرد: کمینه دمای استان طی ۲۴ ساعت گذشته مربوط به بامداد امروز در شهر آوج با دمای منفی ۴ درجه سلسیوس بوده و بیشینه دما نیز مربوط به روز گذشته در شهر بوئین‌زهرا با دمای ۱۵ درجه سلسیوس بوده است.
این کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: نوسانات دمای قزوین طی ۲۴ ساعت گذشته نیز بین ۳ تا ۱۲ درجه سلسیوس ثبت شده است.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today