ایسنا/ رئیس‌کل دادگستری آذربایجان غربی از ختم به مصالحه و سازش پرونده قضایی۱۶ساله بازارچه تاناکورای ارومیه خبر داد.

ناصر عتباتی، رئیس‌کل دادگستری آذربایجان غربی در جلسه بررسی پرونده قضایی مرتبط با بازارچه تاناکورای ارومیه عنوان کرد: حسب رسیدگی های صورت گرفته در محاکم ارومیه حکم قلع و قمع بیش از ۴۰۰ دهنه مغازه در بازارچه ارومیه که در زمین متعلق به محکوم له بنا شده اند صادر و چندین سال است که حکم آماده اجرا می باشد.
عتباتی ادامه داد: تلاشهای زیادی در طول سالیان گذشته برای حل مسالمت آمیز این پرونده صورت گرفته بود  و موضوع در شورای تامین استان هم مطرح گردیده بود.
رئیس کل دادگستری استان افزود: در راستای حل مشکل که تعداد کثیری از همشهریان و خانواده های آنها را تحت تاثیر قرار داده بود بازدید از محل متنازع فیه به عمل آمد و متعاقب آن چندین جلسه با طرفین و وکلای آنها و مسئولین شهرداری ارومیه برگزار گردید و پیشنهادات مختلف طرفین مورد بررسی قرار گرفت.
عتباتی افزود: بعد از برگزاری چندین جلسه و تعیین هیات کارشناسی ۵ نفره بالاخره امروز توافق بین طرفین با وساطت مسئولین قضایی استان حاصل گردید و پس از ۱۶ سال این پرونده قضایی ختم به مصالحه و توافق گردید.
مقام ارشد قضایی استان در پایان گفت: با توافقی که بین محکوم له پرونده و طرف مقابل حاصل شد قلع و قمع و تخریب مغازه ها و غرفه های بازارچه تاناکورا منتفی و مقرر گردید مبلغ تعیین شده هیات ۵ نفره کارشناسی با اعمال تخفیفاتی که محکوم له با درخواست مسئولین قضایی استان اعمال نمود در حق مالک زمینهای تاناکورا پرداخت و ایشان هم اسناد لازم را برای غرفه داران تنظیم نمایند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today